wtorek, 07 marzec 2023 18:26

Pożyczanie pieniędzy online – o czym warto pamiętać?

gwarantowana pożyczka dla zadłużonych gwarantowana pożyczka dla zadłużonych fot: pixabay

Czasami każdemu przydarza się sytuacja, że potrzebuje szybko gotówki, a do wypłaty jeszcze daleko. W takim przypadku część osób podejmuje decyzję o pożyczeniu pieniędzy. Możliwości jest dużo, ale najczęściej są to pożyczki z różnego rodzaju instytucji finansowych. Obecnie coraz więcej z nich oferuje także możliwość wzięcia pożyczki online. Co warto wiedzieć o pożyczaniu pieniędzy przez internet? Na co należy uważać przy podpisywaniu umowy?

 

Pożyczki online – jakie są ich rodzaje?

Pożyczki przez internet udzielane są obecnie przez większość instytucji finansowych. Klasyczne banki również mają je w swojej ofercie. Mogą z nich korzystać zarówno stali, jak i nowi klienci. Jednak niekiedy, mimo szybkiej procedury online w banku trzeba długo czekać na decyzję kredytową. Niekiedy jest też ryzyko, że osoba starająca się o kredyt czy pożyczkę jej nie dostanie.

Wówczas najczęściej pojawia się opcja pożyczki zaciągniętej w firmie pozabankowej. Tutaj można rozróżnić pożyczki klasyczne udzielane na podobnych zasadach, jak te bankowe, ale i tzw. szybkie pożyczki krótkoterminowe. Zazwyczaj polegają one na tym, że pożycza się stosunkowo niewielką kwotę, najczęściej do 3000 – 5000 zł. Natomiast zwraca się ją w krótkim czasie. W zależności od ustaleń w umowie od kilku dni do 3 miesięcy.

Czy osoba zadłużona może dostać pożyczkę?

 

Utrudnione może okazać się uzyskanie pożyczki przez osoby, które miały wcześniej problemy finansowe, np. spóźniały się ze spłatami rat pożyczki, zalegały z opłatami za media lub aktualnie są zadłużone i mają trudności w spłacaniu swoich zobowiązań.

W takiej sytuacji pojawia się pytanie, czy istnieje gwarantowana pożyczka dla zadłużonych? Jak się okazuje, niektóre firmy dają możliwość osobom zadłużonym wzięcia pożyczki. Najczęściej takie oferty oznaczone są jako bez BIK lub bez zaświadczeń. Z reguły udzielają je firmy, które w swojej ofercie mają szybkie pożyczki przez internet.

O czym należy pamiętać decydując się na zaciągnięcie pożyczki online?

 

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki przez internet, trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim należy wybrać firmę o dobrej reputacji, która działa na rynku już od wielu lat. Dodatkowo zawsze należy zapoznać się z ogólnymi warunkami udzielania pożyczek, a przed podpisaniem umowy zawsze ją podpisać. Dobrze jest też sprawdzić, czy firma pobiera jakieś dodatkowe opłaty i za co dokładnie są one pobierane oraz jaka jest ich wysokość. Zmniejszy to ryzyko wystąpienia nieporozumień w trakcie realizacji umowy i spłacania pożyczki.