sobota, 13 maj 2023 15:11

Nauka jazdy Warszawa – jak założyć profil kandydata na kierowcę?

Nauka jazdy w Warszawie Nauka jazdy w Warszawie Mat. prasowe

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu osób duży komfort poruszania się w przestrzeni ruchu drogowego, wygoda, a także możliwość przedostania się z punktu A do punktu B w każdym momencie. Jednak, aby rozpocząć przygodę z samodzielnym poruszaniem się samochodem czy motocyklem konieczne jest odbycie odpowiedniego kursu oraz uzyskanie pozytywnych wyników egzaminu.

 

Jednak nie wystarczy tylko zapisać się na kurs prawa jazdy. Przed tym należy pamiętać o wyrobieniu profilu kandydata na kierowcę. To jeden z niezbędnych elementów, który pozwala rozpocząć ubieganie się o prawo jazdy.

Z poniższego artykułu dowiesz się, jak założyć profil kandydata na kierowcę (PKK), a także jak wybrać najlepszą szkołę nauki jazdy w Warszawie.

Profil kandydata na kierowcę – jak założyć?

Profil kandydata na kierowcę to dokument elektroniczny, który zawiera wszystkie informacje związane z Twoim prawem jazdy. Aby przystąpić do kursu na prawo jazdy, każdy kierowca musi posiadać indywidualny numer PKK.

Wniosek o wydanie numeru PKK należy złożyć w urzędzie w Wydziale Komunikacji w miejscu zameldowania kandydata na kierowcę. Wniosek można złożyć również elektronicznie. Jednak, aby tego dokonać konieczne jest założenie konta na Elektronicznej Skrzynce Podawczej Systemu Pojazd i Kierowca. Wniosek podpisuje się za pomocą podpisu kwalifikowanego lub poprzez profil zaufany ePuap.

Profil kandydata na kierowcę zakładany jest bezpłatnie. Urzędnicy mają 2 dni robocze na wygenerowanie numeru PKK. Jednak bardzo często jest on sporządzany praktycznie od razu.

Dokumenty potrzebne do uzyskania profilu kandydata na kierowcę

By móc złożyć wniosek o profil kandydata na kierowcę należy przygotować dokumenty, takie jak:

  • orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami;
  • aktualne zdjęcie;
  • zgoda rodzica bądź opiekuna prawnego, jeśli kurs prawa jazdy chcesz rozpocząć przed ukończeniem 18 lat.

Składając wniosek ze wszystkimi wyżej wymienionymi dokumentami możesz liczyć na szybkie i sprawne otrzymanie numeru PKK, dzięki któremu rozpoczniesz kurs na prawo jazdy. Dodatkowo podczas składania wniosku przyda Ci się dokument tożsamości do wglądu urzędnika przyjmującego zgłoszenie.

Szkoła jazdy Warszawa – jak wybrać?

Nauka jazdy w Warszawie wcale nie musi wiązać się z dużym stresem. Odpowiednio wybrana szkoła jazdy zapewnia komfort oraz odpowiednie warunki podczas zajęć teoretycznych, oraz praktycznych. Jeśli stoisz przed wyborem szkoły nauki jazdy to warto zwrócić uwagę na elementy, takie jak:

  1. opinie kursantów;
  2. oferta;
  3. kadra;
  4. wyposażenie szkoły;
  5. doświadczenie;
  6.  lokalizacja.

Prosto.edu.pl to szkoła jazdy Warszawa, która przygotowuje kursantów do bezpiecznej i bezstresowej jazdy w każdych warunkach atmosferycznych. Szkoła jazdy oferująca kurs kategorii A, B oraz C cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kandydatów na kierowcę w różnym wieku.

Mając numer PKK, możesz udać się do wybranej szkoły nauki jazdy, by zapisać się na kurs prawa jazdy.