środa, 04 styczeń 2023 08:45

Czym jest alias?

Czym jest alias? Czym jest alias? fot:pixabay

Alias jest inną nazwą adresu e-mail. Co więcej, nazwa ta przypisana jest do tej samej skrzynki pocztowej. Dzięki temu wiadomości przychodzące z dwóch różnych aliasów, będą wpadały do tej samej skrzynki. Jest to praktyczne rozwiązanie, z którego korzystają głównie firmy i przedsiębiorcy.

 

Czy alias ma jeszcze jakieś inne zastosowanie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule!

Wiele aliasów, czy wiele skrzynek e-mail?

Internetowa skrzynka pocztowa jest dziś podstawowym elementem naszej codzienności. Ze skrzynek e-mail korzystamy nie tylko w życiu zawodowym, ale także i prywatnym. Co więcej, założenie maila jest dziś po prostu konieczne, jeżeli chcemy aktywnie korzystać z internetu i pracować.

Warto zaznaczyć, że alias może być nie tylko dodatkowym adresem, który będzie kierował pocztę do tej samej skrzynki, ale także osobne aliasy, mogą kierować do dwóch, różnych skrzynek e-mail.

Świetnym tego przykładem są firmowe skrzynki pocztowe, w których np. [email protected]l oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. prowadzą do dwóch różnych skrzynek pocztowych, mimo jedynie różnych aliasów. Taka sytuacja wymaga jednak kontroli nad dwoma skrzynkami pocztowymi, dlatego rozwiązanie to najczęściej wykorzystywane jest w firmach i przedsiębiorstwach, aby domena adresu e-mail pozostawała zawsze taka sama, a zmieniał się jedynie alias.

Jest to nie tylko praktyczne, ale także i profesjonalne rozwiązanie, ponieważ poszczególne adresy e-mail dzięki wspólnej domenie, dają jasną wskazówkę, że należą do tej samej organizacji.

W jaki sposób dodać nowy alias do poczty e-mail?

Dodania aliasu do internetowej skrzynki pocztowej nie jest trudne i poradzi sobie z takim zadaniem nawet początkujący użytkownik. Wszystko zależy oczywiście od hostingu, na jakim ma się taką pocztę, jednakże najczęściej wchodzi się po prostu w usługi>poczta>aliasy.

Wówczas wystarczy dodać nowy alias pocztowy, aby skrzynka e-mali posiadała drugi adres, z którego wiadomości będą spływały na jedną skrzynkę pocztową. Jest to proste i praktyczne rozwiązanie, które pozwala na utworzenie dodatkowego adresu do Twojej skrzynki e-mail.