środa, 17 sierpień 2022 18:15

Materac 120x190 cm dla singla

materac 120x190 materac 120x190 pixabay

Można by pomyśleć że zakup materaca to prosta sprawa, zwłaszcza jeśli materac ma użytkować jedna osoba. Nic bardziej mylnego, tak samo ważna jest wygoda i wysoki komfort użytkowania dla jednej jak i dla dwóch osób.

Na początek warto zastanowić się, jakie oczekiwania ma spełniać wybrany materac. Czy nasz zakup jest zakupem budżetowym, czy raczej takim gdzie, oczekujemy najwyższy poziom wypoczynku.

Co warto wiedzieć przed zakupem materaca 120x190cm.

Jak wiemy, odczucie twardości materaca 120x190 cm to subiektywna ocena każdego z użytkowników. Materac powinien tworzyć podparcie dla sylwetki i kręgosłupa  Spanie na zbyt miękkim lub za twardym materacu może przyczynić się do powstania i rozwinięcia wielu schorzeń. Podczas snu kręgosłup powinien być utrzymany w stabilnej pozycji, w linii prostej. Tylko takie ułożenie zapewni nam zdrowy i odprężający sen.

Modele materacy w czterech stopniach twardości.

Zazwyczaj oferta sklepów z materacami przygotowana jest w czterostopniowej skali. Podczas zakupu materaca możemy wybrać stopień twardości, który określa, do jakiej wagi ciała, materac spełni swoje zadanie z utrzymaniem wysokiego komfortu snu.

  • Materace H1 miękkie, są odpowiednie dla osób z wagą ciała do 60kg
  • Materace H2 średnio twarde, sprawdzają się u osób z wagą do 100kg
  • Materace H3 twarde, dedykowane są dla klientów z wagą ciała powyżej 100kg.
  • Materace H4 bardzo twarde, najbardziej odpowiednie dla osób z wagą przekraczającą 120kg.
  • Materace z surowcami naturalnymi i syntetycznymi.

Materiały naturalne mogą być wykorzystywane jako warstwy uzupełniające (wykańczające) dany model materaca.  Maty utwardzające typu kokos, końskie włosie czy trawa morska pochodzenia  naturalnego są ekologiczne i biodegradowalne. Jednak istnieje ryzyko, że w warstwach naturalnych, zwłaszcza kiedy do takiego surowca dostanie się wilgoć,będą doskonałą pożywką dla bakterii i drobnoustrojów. Inaczej jest z surowcami syntetycznymi.  Surowce tj. pianka T25, HR czy lateks mogą tworzyć bazę materaca i jednocześnie podporę dla ciała. Dostępne na rynku surowce syntetyczne są bezpieczne dla ciała i zdrowia, posiadają certyfikaty. Drugą grupą surowców syntetycznych, do której zaliczamy pianki uzupełniające są: pianka visco memory, profilowana pianka moletowa czy profilowane visco. Każdy z wymienionych surowców ma inną właściwość, przez co strony materaca mogą się znacznie od siebie różnić.

Najlepsze materace bez ograniczeń dla klienta.

Przygotowując się do zakupu materaca, najlepiej wybrać sklep w którym znajdziemy wszystkie dostępne na rynku surowce i konstrukcje. Większość sklepów oferuje także konsultacje z obsługą klienta, w celu podjęcia decyzji o wyborze odpowiedniego modelu materaca 130x200cm. Sklep internetowy warty polecenia ze względu na duży wybór modeli materacy i rozmiarów jest Sennes.pl