Czym jest blokada alkoholowa do samochodu?
Alkomaty w samochodzie mogą przybierać bardzo różne formy. To, na którą z nich kierowca się zdecyduje, nie ma większego znaczenia, ponieważ najważniejsze jest to, by urządzenie było wysokiej jakości i przekazywało realne wyniki co do zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.
Jeżeli nie chcemy inwestować w klasyczne urządzenia elektrochemiczne lub półprzewodnikowe, warto zastanowić się nad zakupem i montażem w pojeździe blokady alkoholowej. To obecnie jedno z najnowocześniejszych i najefektywniej działających rozwiązań pozwalających na zachowanie bezpieczeństwa i uniknięcie prowadzenia pojazdu, gdy zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przekracza dopuszczalne normy.
Alkomat w samochodzie jest urządzeniem nie tylko skutecznym, ale przede wszystkim prostym w obsłudze. Jak z niego skorzystać? Po wejściu do pojazdu należy skorzystać z testera z ustnikiem. Wydychane powietrze będzie poddawane, analizie i weryfikacji pod kątem zawartości alkoholu. W przypadku gdy nie zostanie on wykryty, kierowca może udać się w podróż. Natomiast w przypadku, w którym wykryty zostaje alkohol w wydychanym powietrzu, który będzie przekraczał wyznaczone normy, wówczas nie będzie możliwe uruchomienie pojazdu.
Samochodowe alkomaty to gwarancja bezpiecznej jazdy, skutecznie eliminująca problem prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. Jeżeli ten zostanie wykryty, włączenie silnika nie będzie możliwe.
Blokada alkoholowa - kiedy warto z niej skorzystać?
Blokada alkoholowa jest rozwiązaniem stosowanym powszechnie w branży transportowej. Jednak na takie rozwiązanie decyduje się też coraz więcej indywidualnych kierowców. Alcolock jest co prawda dość kosztowny, jednak obecnie jest to najskuteczniejsze rozwiązanie w zapewnieniu bezpieczeństwa nie tylko osobie prowadzącej auto, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Dzięki jego zastosowaniu nie ma możliwości, by pojazdem kierowała osoba pod wpływem alkoholu. Warto również zaznaczyć, że stosowanie alkoholowej blokady w samochodzie umożliwia zawodową pracę kierowcom, nad którymi ciąży zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jednak taka praca możliwa będzie wyłącznie wtedy, gdy sąd wyda na to zgodę, a praca może być świadczona wyłącznie w pojeździe wyposażonym w blokadę alkoholową.