poniedziałek, 08 styczeń 2024 19:52

Gdzie wysłać dziecko na ferie zimowe w 2024 roku?

Ferie zimowe 2024 Ferie zimowe 2024 Fot: https://www.freepik.com/

Ciekawy obóz zimowy dla dzieci i młodzieży - co to właściwie oznacza w kwestii nauki i dobrej zabawy? Jeśli poszukujesz bogatej oferty zimowiska dla dziecka, bądź przeglądasz obozy wraz z nastolatkiem to pewnie wiesz, że wybór nie jest łatwy. Ilość dostępnych ofert nie przypadkowo może spowodować zawrót głowy, a w rodzicu wzbudzić przekonanie, że obozy to nie jest dobra alternatywa na ferie zimowe. Dlatego spieszymy z podpowiedzią wyjazdu tematycznego, dopasowanego do indywidualnych preferencji dziecka. Na jaki obóz zimowy dla dzieci i młodzieży warto postawić?

 

Nie do końca typowe obozy zimowe, czyli dobra zabawa w połączeniu z fascynującą przygodą

Obozy zimowe skupiają uwagę coraz większej grupy rodziców i ich dzieci. Nie każdy jednak potrafi podjąć szybką i właściwą decyzję o tym, w jakim wyjeździe powinno uczestniczyć ich dziecko lub  nastolatek. Tymczasem pod wpływem namowy, ale także zwrócenia uwagi na istotną kwestię czasu spędzenia z rówieśnikami, staramy się dobrać możliwie najlepsze rozwiązanie dla naszego milusińskiego.

Organizatorzy obozów dla dzieci i młodzieży https://quatronum.pl wiedzą, jak ważną decyzję muszą podjąć rodzice. Dlatego, dopasowując program kolonii dla dzieci do ich indywidualnych zainteresowań i możliwości, starają się wesprzeć opiekunów w zapewnieniu dziecku najlepszej alternatywy dla spędzenia ferii w domu.

Obozy są poprowadzone zgodnie z obowiązującym tematycznym planem zajęć: szkołę czarodziejów (w program wyjazdu wpisuje się rozwiązywanie zagadek, zajęcia z tworzenia eliksirów, nauka zaklęć i  Bal Czarodzieja w zamku), szkoła tropicieli (dla fanów Władcy Pierścieni, tutaj dziecko weźmie udział w zajęciach z łucznictwa, podchodach, a także zatańczy na Balu Tropiciela), czy gwiezdna akademia (wybierana przez osoby oglądające Gwiezdne Wojny. Będzie można zbudować własnego robota, walczyć na miecze, poznać podstawy medytacji i pobawić się na Balu Rekruta). Każdy znajdzie wśród tych obozów ten, który najbardziej przypadnie mu do gustu.

Nie tylko temat obozu jest ważny, ale organizacja czasu i otoczenie

Fascynująca przygoda rozpoczęta na obozie zimowym może przerodzić się później w prawdziwą pasję. I to właśnie to, jest głównym założeniem organizatorów kolonii dla dzieci i młodzieży Quatronum.

Obozy organizowane są w najpiękniejszych pałacach i zamkach w Polsce, które same w sobie stają się miejscem idealnym do wypoczynku i nauki.

Dzieci udają się w jedną z najpiękniej położonych lokalizacji w określonym regionie np. do zamku Golubskiego, Jana III Sobieskiego w Rzucewie, Rydzynie, Giżycku. Lokalizacji jest dużo więcej, a dodatkowym atutem spędzania czasu w historycznym miejscu jest poszerzenie wiedzy z tego zakresu.

Dzieci i młodzież przebywają w pięknych komnatach, w których nie brakuje czasu do zawiązania pierwszych, długotrwałych relacji. Mnóstwo dobrej zabawy, współzawodnictwo przy grach zespołowych lub planszowych i zajęcia poprowadzone z należytą starannością sprawiają, że na te obozy z każdym rokiem powraca coraz więcej dzieci.

Dlaczego warto wziąć udział w koloniach dla dzieci? Ferie zimowe na nowo!

Czas zimowych ferii to dwa pełne tygodnie, które nie muszą być monotonne i nudne. Na obozach dla dzieci i młodzieży można sporo się nauczyć, ale w sposób, który zupełnie nie kojarzy się z obowiązkami i odpytywaniem. Poszerzanie wiedzy odbywa się przy okazji zabaw, łamigłówek i nasyconych przygodami wypraw, które mają w sobie wyłącznie przyjemny aspekt poznawania.

Piękna lokalizacja, samodzielność i uważność to trzy ważne cechy wszystkich obozów zimowych, w których biorą udział zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. 

Odpoczynek w formie wyjazdu, który oferuje Quatronum obejmuje osoby w wieku od 8 do 18 lat. Nad bezpieczeństwem dzieci i uczestnictwem w zajęciach nadzoruje wykwalifikowana kadra. Wszystkie zajęcia, jak również atrakcje są dopasowane zarówno do wieku dziecka, jak i posiadanych przez nie umiejętności.