środa, 14 luty 2024 17:29

Najważniejsze informacje o akumulatorach do wózków widłowych: 24v, 36v, 48v i 80v

Akumulatory do wózków widłowych Akumulatory do wózków widłowych Mat. prasowe

Akumulatory do wózków widłowych mogą mieć różne napięcie. Wpływa ono na moc silników, toteż im więcej wózek, tym wyższym napięciem powinna odznaczać się bateria.

W wózkach widłowych najczęściej wykorzystywane są akumulatory o napięciu: 24v, 36v, 48v i 80v. Napięcie przekłada się bezpośrednio na moc silnika, toteż dobór baterii musi być zgodny z parametrami wózka i celami jego zastosowania. Różne rodzaje akumulatorów do wózków widłowych znaleźć można na stronie: linkzpu.pl.

Akumulatory 24v

Baterie tego typu przeznaczone są przede wszystkim do wózków prowadzonych dyszlem (PPT, LLOP), jak również małych czołowych (CB). Czyli do pojazdów o stosunkowo niewielkich rozmiarach i masie. Znajdują zastosowanie także w podnośnikach platformowych bądź urządzeniach czyszczących. Zakres dostępnych pojemności tych akumulatorów mieści się w przedziale 2,9 do 37,2 kWh.

Akumulatory 36v

Akumulatory o tym napięciu do przeznaczone są dla wózków widłowych o głębokim cyklu. Cieszą się znaczną popularnością w transporcie materiałów, ponieważ sprawiają, że wózki widłowe działają znacznie sprawniej i mogą wytrzymać różne rodzaje środowisk. Akumulatory 36v świetnie sprawdzają się w nieco większych wózkach, przewożących cięższe towary, np. w magazynach.

Akumulatory 48v

Jednej z najpopularniejszych akumulatorów w wózkach widłowych, stosowane też w samochodach czy fotowoltaice. Umożliwiają uzyskanie znacznej mocy, dzięki czemu wykorzystywane mogą być nawet w wózkach o znacznej masie, przeznaczonych do intensywnej pracy i przewożących duże ilości ciężkich towarów. Tego typu baterie są również bardzo trwałe, cechują się wysoką efektywnością i pozytywnie wpływają na wydajność pracy.

Akumulatory 80v

Akumulatory takie przeznaczone są do większych i cięższych wózków widłowych z dużym udźwigiem, intensywnie eksploatowanych przy przewożeniu znacznych ilości ciężkich towarów. Na jednym ładowaniu mogą bardzo długo pracować, co ogranicza konieczność częstego podłączania ich do prądu. Są więc bardzo wydajne i pozwalają zwiększyć efektywność pracy. Najlepiej postawić na modele litowo-jonowe, które odznaczają się wysokim poziomem trwałości i bezawaryjności. Są to akumulatory do wózków pracujących głównie w dużych przedsiębiorstwach.