sobota, 27 sierpień 2022 07:23

Nie masz pomysłu na prezent na Dzień Chłopaka? Sprawdź te propozycje!

Prezent na Dzień Chłopaka? Sprawdź te propozycje! Prezent na Dzień Chłopaka? Sprawdź te propozycje! fot: pexels

Obchodzone 30 września w Polsce święto znane jako Dzień Chłopaka to ważna data i choć nie funkcjonuje w kalendarzu jako oficjalne święto, to jest bardzo popularne i chętnie celebrowane. Poza Dniem Chłopaka istnieje także Dzień Mężczyzn przypadający na 10 marca, czyli dwa dni po Dniu Kobiet. Różnica jest taka, iż Dzień Chłopaka z założenia miał być dedykowany chłopcom i nastolatkom, zaś Dzień Mężczyzn - dorosłym już panom.

Jednak to święto przypadające na 30 września przyjęło się lepiej i jest częściej obchodzone bez względu na różnice pokoleniowe. Celebracja nieodzownie kojarzy się z obdarowywaniem prezentami, a te powinny być przemyślane, wyjątkowe i… trafione. Co wbrew pozorom nie jest łatwe. Nie masz pomysłu na prezent na Dzień Chłopaka? Sprawdź te propozycje!

Moc adrenaliny w Dniu Chłopaka

Mężczyźni niezależnie od wieku zazwyczaj lubią wyzwania, a wielu z nich marzy, aby sprawdzić się w ekstremalnej sytuacji. Zatem podaruj chłopakowi ekstremalne przeżycie w dniu jego święta. Niech wyjdzie ze strefy marzeń o ekscytujących emocjach i poczuje zastrzyk adrenaliny podczas skoku na bungee z wysokości 90 metrów! Gdy stanie na platformie oderwie się od szarej, nudnej rzeczywistości i zapomni o całym stresie. Jego puls przyspieszy jeszcze zanim odda skok! Atrakcja jest bezpieczna dla uczestnika, ponieważ na linę bungee składają się setki rozciągliwych, cienkich gumek wzmocnionych dodatkowo wytrzymałą taśmę alpinistyczną. Instruktor zamocuje linę do kostek chłopaka oraz uprząż asekuracyjną na biodra, a potem już tylko wystarczy skoczyć. Jak widać, taki prezent to nie tylko wyjście ze strefy marzeń, ale i komfortu. Skok na bungee wyzwoli mnóstwo pozytywnej energii i pozwoli poznać swoje granice, a kilka sekund swobodnego spadania spowoduje wyrzut adrenaliny. Podobno to uczucie może być uzależniające!

Strzelanie na strzelnicy dla niego

Już od najmłodszych lat chłopcy fascynują się militariami, niemal każdy chłopiec kiedyś miał zabawkowy pistolet i bawił się nim, kreując różne scenariusze zabaw. Strzelanie na strzelnicy to zatem idealny pomysł na prezent dla niego. Nawet jeśli Twój chłopak do tej pory nie przejawiał większego zainteresowania bronią palną, to możliwość spróbowania swoich sił na strzelnicy z pewnością dostarczy mu mnóstwo zabawy, a może i rozbudzi jego zainteresowanie tym tematem.

A jak wyglądają takie zajęcia z nauki strzelania na strzelnicy? Składają się z części teoretyczna i praktycznej pod czujnym okiem instruktora, który zapozna uczestnika z zasadami bezpieczeństwa oraz budową i działaniem broni. Co do praktyki to chłopak nauczy się, jak przyjąć prawidłową postawę strzelecką, przeładować i rozładować broń, jak załadować magazynek oraz w końcu, jak oddać celny strzał. Próby trafienia w środek tarczy z pewnością wywołają mnóstwo pozytywnych odczuć i sprawdzą umiejętności strzeleckie. Kto wie, może zaowocuje to nową pasją?

Emocje za kierownicą na Dzień Chłopaka

Samochody elektryczne to wciąż nowa technologia i chociaż na rynku pojawia się coraz więcej modeli aut z silnikiem elektrycznym, to niewątpliwie marką, która króluje w tej dziedzinie, jest Tesla.

Nazwa tej amerykańskiej firmy jest nie przypadkowa, pochodzi bowiem od nazwiska serbskiego inżyniera i wynalazcy wielu urządzeń elektrycznych - Nikola Tesli.

Jeśli Twój chłopak interesuje się szeroko pojętą motoryzacją czy też nowymi technologiami, to przejażdżka za kierownicą Tesli będzie strzałem w dziesiątkę! Jazdy po mieście w towarzystwie instruktora odbywają się takimi modelami jak 3 Performance, X 100D oraz Y Long Range czy modelem S90D. Każdy z tych modeli różni się parametrami i wyglądem, ale łączy ich luksusowe wnętrze i niebanalny design. A możliwość prowadzenia Tesli kojarzy się z prestiżem. Zatem w ramach tego wyjątkowego prezentu Twój chłopak będzie miał szansę poprowadzić to luksusowe auto w warunkach miejskich, a instruktor zaprezentuje kluczowe funkcje samochodu. Taki prezent na Dzień Chłopaka dla pasjonata motoryzacji na pewno będzie zapamiętany!

Świetna zabawa podczas gry w paintball

Każdy chłopak czy już dojrzały mężczyzna ma w sobie coś z dziecka. Jeśli wiesz, że Twój chłopak lubi dobrą zabawę i nie boi się nowych wyzwań, to podaruj mu grę w paintball. Ta grupowa rozrywka na pozór przypomina zabawę w wojnę, gdzie uczestnicy odgrywają scenariusz pozorowanej walki i realizowana jest na specjalnie przygotowanym poligonie czy terenie z przeszkodami. Każdy uczestnik zabawy otrzyma kompletny sprzęt, czyli ubiór ochronny oraz marker z amunicją. Sprzęt ten przypomina broń, który pod wpływem sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla strzela kolorowymi kulkami z farbą. Ta taktyczna gra zespołowa powoduje w uczestnikach poczucie rywalizacji, a więc warto rozważyć zorganizowanie na Dzień Chłopaka takiej rozgrywki w gronie kumpli! Pomyśl, jaka to byłaby niespodzianka dla Twojego chłopaka. Ta niebanalna aktywność pozwoli mu świetnie spędzić czas, dostarczy maksimum zabawy i pozostawi po sobie fantastyczne emocje.