środa, 08 marzec 2023 18:59

Racibórz — co warto zobaczyć w tej okolicy?

Racibórz — co warto zobaczyć w tej okolicy? Racibórz — co warto zobaczyć w tej okolicy? mat. prasowe

Racibórz to miasto w regionie śląskim i jedna z minionych stolic historycznego Górnego Śląska. Pomimo że te strony kojarzone są przede wszystkim z górnictwem, to w Raciborzu można zwiedzić mnóstwo ciekawych miejsc. Miasteczko jest znakomitym wyborem zarówno na długą wizytę, jak i jednorazowy wypad. Szukasz najciekawsze miejsca? Dowiedz się, w jaki sposób możesz szybko znaleźć piękne lokacje, ale również polecane punkty handlowe oraz kawiarnie.

 Przegląd najlepszych zakładów w Raciborzu

Miejscowość jest kluczowym punktem powiatu raciborskiego, który jest regionem o charakterze rolniczo-przemysłowym. W samym Raciborzu niebagatelne znaczenie dla pracy tej okolicy mają przedsiębiorstwa z dziedziny:

  • chemicznej,
  • maszynowej,
  • spożywczej,
  • piwowarskiej.

To właśnie w tej mieścinie w jednym z wiekowych browarów powstały tradycje produkowania popularnego piwa. Poza tym ciągle powiększają się inne obszary przemysłu i usług. Listę firm istniejących w Raciborzu bez trudu odszukasz pod adresem strony: https://e-raciborz.pl/. Wyróżnione są tam zarówno różne markety, jak i punkty usługowe. W szczególności warto zapoznać się z katalogiem apteki Racibórz. Wtedy będziesz przygotowany na różne wypadki.

Racibórz — najbardziej znane atrakcje miasta

Racibórz to cudowne miasteczko w obszarze śląskim. Znajduje się w zakolu rzeki Odry, blisko Rybnika. Jest to szczególnie trawiaste miejsce zapraszające wycieczkowiczów. Zwiedzających ludzi wabi nie tylko przepiękna zabudowa czy obiekty religijne, ale także lokalne zwyczaje i bujna przyroda otaczająca miasto. Podczas urlopu możesz więc zdecydować się na oglądanie starych ruin oraz kościołów, lub zatopić się w wypoczynku w otoczeniu bujnych roślin.

Ważne miejsca, które trzeba obejrzeć w Raciborzu

Jedną z głównych atrakcji dla odwiedzających w Raciborzu jest Zamek Piastowski. Budynek pochodzi IX. wieku i wyróżnia się mieszanką kilku koncepcji architektonicznych. Poza pięknym dziedzińcem zainteresowani mogą zobaczyć tam obrazy, rzeźby, kaplice, a także podziemne pomieszczenia.

Oprócz zamku głównym punktem miasteczka jest Rynek. Jeszcze w średniowieczu na placu stał Ratusz, jednak z powodu pożaru duża część budowli została zniszczona. Obecnie w centralnym punkcie zobaczyć można późnobarokową Kolumnę Maryjną wyrzeźbioną w XVIII w. W jednym z rogów Rynku położony jest też zabytkowy kościół katolicki pod wezwaniem świętego Jakuba.

Atrakcyjne parki w Raciborzu, do których warto się udać

Troszeczkę na północ od Raciborza położony jest rezerwat Łężczok. Jest to niecodziennie urodziwy rejon, który stanowi ostoję dla zwierząt, a zwłaszcza ptaków. Można obserwować je zarówno z kładki nad stawem, jak i punktu widokowego. Jest to idealne miejsce na wycieczkę z rodziną.

Atrakcyjnym punktem na terenie miasta jest także Arboretum Bramy Morawskiej. Obejmuje zarówno mini ZOO, jak i tzw. Zaczarowany Ogród, gdzie stworzono platformę widokową. W sąsiedztwie znajduje się wczasowisko kemping i parki. Racibórz jest więc idealnym miasteczkiem, kiedy pragniesz odpoczynku na łonie natury.