sobota, 20 sierpień 2022 12:51

Wegetariańskie przysmaki dla psa – jakie wybrać?

Jakie wybrać wegetariańskie przysmaki dla psa? Jakie wybrać wegetariańskie przysmaki dla psa? Materiały prasowe

Włączenie do podstawowej diety psa smakowitych przekąsek to bardzo dobry krok. Umożliwiają one bowiem nie tylko poprawę samopoczucia czworonoga i rozpieszczenie jego kubków smakowych, ale też wzbogacenie jadłospisu o dodatkowe wartości odżywcze. Coraz więcej opiekunów decyduje się na wypróbowanie wegetariańskich przysmaków dla psów jako ciekawej alternatywy dla marketowych smakołyków.

 

Spis treści:

  • Czy w psiej diecie jest miejsce na przekąski?
  • Czym charakteryzują się dobrej jakości przysmaki dla psa?
  • Jakie wegetariańskie przysmaki dla psa wybrać i dlaczego warto?

Czy w diecie jest miejsce na przekąski?

Przekąski kojarzą nam się z czymś kalorycznym, słodkim, generującym ryzyko pojawienia się nadprogramowych kilogramów i powodującym poczucie winy. Warto jednak pamiętać, że o tym, czy dana dieta jest zdrowa – niezależnie od tego, czy psia czy ludzka – decyduje ostateczna podaż kalorii oraz ilość przyjmowanych wartości odżywczych: białka, tłuszczu, węglowodanów, a także witamin i minerałów. Jeśli dodatkowa energia dostarczana za pośrednictwem przysmaków mieści się w zapotrzebowaniu kalorycznym, a przekąski są naturalne i dostarczają nie tzw. puste kalorie, a cenne składniki, to nie ma żadnego problemu! Na takie produkty jest miejsce w każdej diecie – Twojej i Twojego psiaka. Pamiętaj jednak, że nie powinny one wypełniać więcej niż 10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego.

Po czym poznać dobre przysmaki dla psa?

Dobrej jakości przekąski dla czworonogów poznasz po naturalnym składzie, w którym miejsce „złych” tłuszczy zajmują tłuszcze nienasycone, a węglowodany i białko są wyważone i mieszczą się w granicach optymalnego zapotrzebowania. Niestety większość powszechnie dostępnych produktów spożywczych dla psów zawiera zbyt dużo „złego” tłuszczu, białka lub składa się głównie z suchych wypełniaczy, nie dostarczających pupilowi żadnych korzyści zdrowotnych. Można porównać je do fast foodu – zjedzone od czasu do czasu nie wyrządzą krzywdy, ale wprowadzone na stałe do diety mogą doprowadzić do poważnych chorób.

Oczywiście ważne jest, by przysmaki dla psa były smaczne – tylko wtedy zostaną chętnie zjedzone, a także, by miały formę przyjazną psiemu uzębieniu – najpopularniejsze są wszelkiego rodzaju pałki, kostki, szczotki i paski. Odpowiedni kształt przekąsek wspiera czyszczenie psich zębów i pomaga utrzymać je w dobrej kondycji. Spełnia też potrzebę zwierzaka związaną z gryzieniem. To ogranicza ryzyko „walki” psiaka z kanapą czy innym meblem.

Czy wege przekąski dla psa to dobry pomysł?

Znając już najważniejsze cechy dobrych przysmaków dla psów, można podjąć świadomy wybór konkretnego produktu. Dziś nie jest to tak trudne, jak można by przypuszczać. W sprzedaży dostępne są bowiem liczne przekąski dla czworonogów spełniające rygorystyczne normy jakości. Opiekunowie mają do dyspozycji m.in. mięsne i wegetariańskie przysmaki dla psa.

Te drugie cieszą się coraz większą popularnością, co wynika prawdopodobnie z rosnącego grona ludzi przechodzących na diety pozbawione produktów odzwierzęcych. Czy warto włączyć wege produkty do diety psa? Zdecydowanie! Charakteryzują się bowiem prostymi, naturalnymi składami, dobrze zbilansowanymi pod względem wartości odżywczych, witamin i minerałów. Wspierają trawienie, wpływają korzystnie na kości, zęby i sierść, wspomagają wzrost i poprawiają kondycję skóry. A to aspekty ważne zarówno u szczeniaków, jak i dorosłych osobników. Takie wege przysmaki możesz potraktować również jako urozmaicenie diety pupila. Bo psy z radością witają nowe smaki!