środa, 27 lipiec 2022 08:24

Kurs językowy online – jaki wybrać i dlaczego warto

kurs językowy online kurs językowy online fot:pixabay

Kurs językowy online to w ostatnim czasie niezwykle popularny temat. Coraz chętniej sięgamy bowiem po właśnie taką formę nauki języka obcego. Czym różni się ona od formy stacjonarnej, z którą z pewnością większość z nas miała już do czynienia? Jaki kurs językowy online warto wybrać i dlaczego?

 

Przede wszystkim wygoda 

Kurs językowy online jest przede wszystkim rozwiązaniem niezwykle wygodnym. Na zajęcia możemy połączyć się z dowolnego zakątka świata, a ogranicza nas jedynie dostępność stabilnego i wydajnego łącza internetowego. 

Nie musimy jednak nigdzie dojeżdżać – jeżeli łącze internetowe mamy w domu, biurze lub w dowolnym innym miejscu, w którym postanowiliśmy spędzić np. urlop, to właśnie z tych miejsc możemy spokojnie połączyć się na zajęcia. 

Uczymy się więc w najlepszych możliwych dla nas warunkach. 

Kurs językowy online pozwala zaoszczędzić dużo czasu

Nauka zdalna jest efektywna

Dziś w nauczaniu języków obcych królują metody bezpośrednie – ukierunkowane na rozwój kompetencji potrzebnych do tego, aby swobodnie porozumiewać się w języku obcym. 

Tym samym możemy zapomnieć o nużącym wypełnianiu kolejnych stosów kserówek, dziś w modzie jest mówienie, a kurs językowy online świetnie wpasowuje się w tę konwencję, ponieważ używane dziś i uznawane za skuteczne metody świetnie potrafią odnaleźć się w wirtualnej klasie. 

Profesjonalni lektorzy, a nauka zdalna daje nam również dostęp do całej rzeszy native speakerów, doskonale wykorzystują możliwości, które idą w parze z wirtualną klasą. Umożliwia ona bowiem zaimplementowanie do procesu nauki gier oraz quizów, które wpływają pozytywnie na efektywność nauki oraz podtrzymują zainteresowanie kursantów – zarówno tych najmłodszych jak i nieco starszych. 

Kurs językowy online – nie tylko spotkania z lektorem

Często szkoły językowe, a za przykład posłużyć może tutaj szkoła językowa Gerelis z Wrocławia, oferują w ramach zapisu na kurs językowy online, dostęp do dodatkowych materiałów wspomagających naukę.

Wspomniana wyżej szkoła, każdemu zapisanemu na kurs słuchaczowi, wysyła audiobook oraz daje dostęp do wirtualnej platformy językowej, umożliwiającej pracę własną nad kompetencjami językowymi w wolnej chwili.

Dodatkowo po ukończeniu kursu otrzymuje się certyfikat potwierdzający nasze uczestnictwo w kursie oraz to jakie kompetencje podczas jego trwania udało nam się zdobyć. Zdecydowanie jest to coś, co z pewnością zostanie docenione przez naszych aktualnych lub przyszłych pracodawców, którzy docenią naszą znajomość języka obcego jak i determinacje w poszerzaniu swoich kompetencji językowych.

Jaki kurs językowy online wybrać?

Tutaj klucz, którym będziemy kierować się, podczas wyboru odpowiedniego dla nas kursu językowego jest w dużej mierze zależny od naszych własnych preferencji. 

Istnieją jednak pewne kryteria, których warto trzymać się przed wyborem odpowiedniego dla nas kursu. 

Pierwszym kryterium jest liczebność grup. Nauka najefektywniej przebiega w niewielkich, kameralnych grupach, w których nie ma więcej niż 6 osób. Kolejnym aspektem jest możliwość nauki z native speakerem, która może okazać się niezwykle efektywna, zwłaszcza na wyższych poziomach znajomości języka.