poniedziałek, 11 marzec 2024 18:26

Wywóz gruzu po remoncie - na co zwrócić uwagę?

Wywóz gruzu po remoncie Wywóz gruzu po remoncie Fot: Pixabay

Remont i prace budowlane pozwalają nam odświeżyć nasz dom lub mieszkanie, ale jednocześnie też generują wiele śmieci, których nie możemy tak po prostu wyrzucić. Co zrobić, aby zutylizować je w prawidłowy i bezpieczny dla środowiska sposób? Na co powinniśmy uważać zamawiając kontener na odpady remontowo budowlane? Jak wybrać najlepszy rozmiar pojemnika?

 

  1. Odpady budowlane - co się do nich zalicza?
  2. Wywóz gruzu Warszawa - jaki kontener wybrać?
  3. Wywóz śmieci po remoncie - na co uważać?

Odpady budowlane - co się do nich zalicza?

W czasie remontu i innych prac w domu lub mieszkaniu powstaje wiele śmieci, których nie możemy tak po prostu wyrzucić do standardowych pojemników na śmieci. Zaliczamy do nich rzeczy takie, jak pojemniki po farbach i lakierach, pistolety do silikonu, glazura oraz terakota, elementy konstrukcyjne jak cegły czy pustaki i tak dalej. Odpady te nazywają się zbiorczo gruzem lub też odpadami budowlanymi i muszą zostać zagospodarowane w odpowiedni sposób. Dlatego zanim zaczniemy remont, musimy zadbać o zamówienie specjalnego kontenera do wywozu odpadów budowlanych, do którego trafią wszystkie śmieci związane z odświeżaniem naszego M.

Wywóz gruzu Warszawa - jaki kontener wybrać?

Wywóz gruzu po remoncie wymaga zamówienia odpowiedniego kontenera. Te z kolei zwykle znajdziemy w kilku różnych rozmiarach, wyrażonych w metrach sześciennych. Małe kontenery świetnie sprawdzą się na drobne prace w domu lub mieszkaniu, podczas gdy średnie przyjdzie nam zamówić w przypadku renowacji na dużą skalę. Największe kontenery na odpady budowlano remontowe są zwykle zarezerwowane na potrzeby placów budowy i tym podobnych miejsc. Prywatnie możemy potrzebować podobnego pojemnika w momencie, gdy stawiamy dom lub wykonujemy inne złożone prace na naszej działce budowlanej.

Wywóz śmieci po remoncie - na co uważać?

Wywóz odpadów po remoncie powinniśmy zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Musimy podstawić kontener tak, aby mieć do niego blisko, ale jednocześnie również tak, aby nie przeszkadzał on innym osobom - szczególnie jeżeli mieszkamy w bloku lub na terenie gęsto zabudowanym. W momencie, gdy dokończymy remont, a kontener się zapełni, musimy poinformować o tym firmę organizującą wywóz gruzu i odpadów, z której zamówiliśmy pojemnik. Zostanie on odebrany, a śmieci zutylizowane w odpowiedni sposób. Pamiętajmy, że jeżeli wyrzucimy gruz do zwykłego pojemnika, może się to wiązać z karą finansową, w związku z tym lepiej zaplanować usługę wywozu gruzu razem z innymi pracami remontowymi.