czwartek, 10 marzec 2022 19:55

Jakie posiadają zalety i wady gry komputerowe?

Jakie posiadają zalety i wady gry komputerowe? fot:pixabay

Współcześnie gry komputerowe są dostępne już wszędzie. Gry mobilne na naszych telefonach czy też w Internecie gry online. Każdą grę możemy kupić cyfrowo bądź w tradycyjnej wersji, czyli przez płyty DVD. Coraz to lepsza technologia i postęp w tej dziedzinie poszerza coraz to nowsze i lepsze rozwiązanie. Jednak takowe granie w gry posiadają swoje własne zalety, jak i bardzo ważne wady. Poznaj z tego artykułu i odpowiedz sam czy warto szukać takiej elektronicznej rozrywki.

 

Jakie są zalety?

Do zalet w gry video możemy zaliczyć między innymi:

- Konsekwencje złych wyborów i zastanowienie się nad nimi.

- Poprawa koordynacji wzrokowej i ruchomej.

- Poprawa wyobraźni.

- Poprawa logicznego i szybkiego myślenia.

- Poszerzanie wiedzy językowej.

- Poprawa refleksu.

- Nauka biegłego pracowania na komputerze.

Naukowy zaczęli zdobywać coraz to więcej zalet z takowych gier video. Wpływa to bardzo dobrze na rozwój dziecka i na jego myślenie szybkie. Dlatego, też gry tego uczą, co przyda, się w późniejszym życiu.

Jakie są wady?

Niestety jak wszystko ma swoje zalety to i ma, wady teraz zapoznajmy, się z wadami. Do wad należy zaliczać takiej jak między innymi:

- Bardzo długie okresy poświęcone na komputerze.

- Powodują uzależnienie.

- Przemoc.

- Zatracenie się w świecie wirtualnym.

Gry są dobre, ale...

Jednak zawsze stoi jakieś, ale. Jednak trzeba odpowiednio podejść do takiej to rozrywki internetowej. Grając w gry należy, też zachować umiar i spokój, oraz dostosować ją do swojego wieku. Gry mają pomagać nam się rozwijać, a nie uzależniać się od świata wirtualnego.