poniedziałek, 27 luty 2023 19:18

Jak wybrać handlarza samochodami?

Jak wybrać handlarza samochodami? Jak wybrać handlarza samochodami? mat. prasowe

Na rynku wtórnym funkcjonują trzy główne typy sprzedawców używanych samochodów. Są to oficjalni dealerzy lub salony samochodowe, handlarze będący pośrednikami i oczywiście prywatni właściciele, którzy bezpośrednio sprzedają swoje samochody. Jak wybrać handlarza samochodami, tak aby być pewnym i zadowolonym z zakupu?

 

Kupno używanego samochodu to dobry sposób dla tych, którzy chcą mieć własny środek lokomocji nawet przy ograniczeniach budżetowych. Szczególnie zakup auta z zagranicy jest to okazja, aby stać się właścicielem dobrego samochodu o wyższej klasie i parametrach.

Kim jest handlarz autami?

Handlarz autami to niezależny sprzedawca, którego głównym dochodem jest pośrednictwo w obrocie samochodami. Do regularnych praktyk handlarzy samochodów należy zakup pojazdu za granicą lub na wtórnym rynku krajowym, dokonanie minimalnych lub znaczących ulepszeń i napraw, a następnie odsprzedanie nowemu właścicielowi z pewnym zyskiem dla siebie. W przeważającej części przypadków asortyment takich sprzedawców to modele z segmentu budżetowego lub średniego cenowego, które można tanio kupić i z zyskiem odsprzedać nowemu właścicielowi. Ponadto sprzedawcy często oferują modele, które są popularne na rynku i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Najczęściej są to samochody produkowane przez uznane koncerny motoryzacyjne pochodzenia niemieckiego lub francuskiego.

Jak wybrać handlarza samochodów?

Jeśli chcesz kupić dobry i sprawny samochód, musisz wybierać odpowiedniego, sprawdzonego pośrednika oraz należy wziąć pod uwagę odpowiadające nam cechy samochodu. Najczęściej kupowane są samochody z napędem na przednie koła. Są wygodne i łatwe w utrzymaniu. Doświadczony handlarz samochodami jest w stanie polecić odpowiednie auto i pomóc w wyborze najlepszego pojazdu mieszczącego się w zaplanowanym przez kupującego budżecie. Uczciwy pośrednik może poszczycić się długą i udokumentowaną obecnością na rynku. Szukając odpowiedniego handlarza pojazdów, można zwrócić uwagę na to, od kiedy funkcjonuje firma oferująca pojazdy i jakie zdanie na temat jej usług mają klienci. Istotna jest też oferta handlarza. Im więcej jest oferowanych pojazdów, tym bardziej wiarygodny sprzedawca, ze sprawdzonymi kanałami dostaw.

Sprawdzony i uczciwy handlarz jest w stanie pokierować w kwestii finansowania zakupu pojazdu na raty lub w leasingu.

Najczęstsze zagrożenia przy zakupie używanego auta

Jednak, jak w każdej dziedzinie, w branży handlu samochodami używanymi można spotkać nieuczciwość i natknąć się na pozbawionego skrupułów sprzedawcę. Do najczęstszych zagrożeń należą przekręcony przebieg lub zatajenie usterek. Sygnałem powinna być zbyt tania oferta sprzedawcy. Zdarza się, że za taką ofertą kryją się samochody kupione za grosze, które zostały odrestaurowane jedynie kosmetycznie, tak aby znaczących usterek nie dało się zauważyć gołym okiem. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić samochód podczas przeglądu w niezależnym serwisie lub u sprawdzonego mechanika samochodowego.