środa, 31 maj 2023 16:06

Fundacja dzieci bohaterów

Fundacja dzieci bohaterów Fundacja dzieci bohaterów mat. prasowe

Każdego miesiąca dzieci bohaterów mierzą się ze smutną wiadomością przekazywaną nam przez media. Zginął policjant, żołnierz, ratownik medyczny czy strażak pełniąc obowiązki służbowe.

 

Taki sam człowiek, jak wszyscy, ale poświęcający swoje życie dla innych w ramach własnej pracy. Skoro taki sam człowiek, jak inni, to i życie osobiste miał takie samo, jak zwykły cywilny człowiek. W domu zapewne czekały na niego dzieci, a tata lub mama z pracy nie wróci. Takich osieroconych dzieci bohaterów w Polsce jest więcej. Do pomocy im w trudnych okolicznościach powołana została fundacja dzieci policjantów, strażaków, żołnierzy, ratowników medycznych, pielęgniarek. Wszystkie mogą liczyć na pomoc Fundacji „Dorastaj z Nami”. Nie tylko dzieci policjantów. Fundacja Dzieci „Dorasta z Nami” kieruje swoją pomoc także do osieroconych dzieci przez żołnierzy, strażaków czy ratowników medycznych.

Kto jest beneficjentem?

Jak już wspomniano podopiecznymi Fundacji „Dorastaj z Nami” są dzieci w większości osób mundurowych. Dzieci do 25 roku życia mogą skorzystać z oferty fundacji. Dzieci z małych miasteczek czy wsi, bo im jest najczęściej najtrudniej. Dla nich powstała fundacja. Dzieci ofiar mogą liczyć na w miarę bezpieczną przyszłość. Nie będzie ona taka sama, bo bez ukochanego rodzica, ale pomoc fundacji może wprowadzić choć namiastkę normalności dla dziecka będącego w traumie po stracie bliskiej osoby. Beneficjenci fundacji mogą otrzymać wsparcie finansowe od fundacji, jak np. dopłaty do czesnego za przedszkole, szkołę, studia, zajęcia wyrównawcze lub sportowe, dojazdy do szkoły czy zakup sprzętu sportowego. Mogą także liczyć na pomoc niematerialną w formie skontaktowania z psychologiem lub doradcą zawodowym. Ważnym elementem wsparcia fundacji jest pomoc w kontynuowaniu studiów zagranicą. Dużo rozleglejsze są cele statutowe, które posiada fundacja. Dzieci mogą liczyć na wszechstronną pomoc.

Ty pomagasz fundacji. Dzieci otrzymają Twoją pomoc

Fundacja Dorastaj z Nami jest już na rynku kilka lat. Fundusze na pomoc dzieciom czerpie z grantów lub ofiarności darczyńców. Darczyńcy to wielki skarb fundacji. Dzieci mogą liczyć na ich hojność. Każda złotówka wpłacona na konto fundacji, czy jednorazowo czy z comiesięcznych zleceń pomaga fundacji w zaspakajaniu potrzeb podopiecznych. Duża część darczyńców, to Ci, którzy przekazują 1% swojego dochodu, gdy rozliczają swój coroczny PIT. Ważnym elementem wsparcia jest wzięcie udziału w aukcji charytatywnej, która będzie zorganizowana podczas największej w Europie Środkowo-Wschodniej Konferencji „Defence24Day”. Cały dochód z aukcji zostanie przekazany dla Podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami.