wtorek, 13 czerwiec 2023 09:44

Jakie kosmetyki spakować ze sobą na wakacje zagraniczne?

 kosmetyki do pielęgnacji ciała kosmetyki do pielęgnacji ciała

 Lato to okres, w którym intensyfikujemy podróże. Częściej przebywamy na zewnątrz, wypoczywając na łonie natury czy realizując objazdowe wycieczki. Dużym dylematem związanym z wyjazdami jest to, w jaki sposób spakować wszystkie swoje rzeczy. Szczególnie jeśli planujemy podróż linią lotniczą, której regulamin jest nieubłagany. Jakie kosmetyki do pielęgnacji ciała warto zabrać ze sobą? Z czego warto zrezygnować? Więcej na ten temat piszemy poniżej.

 

Zabierz kosmetyki do pielęgnacji ciała o małej pojemności

Każda dodatkowa buteleczka, słoiczek czy tubka to dodatkowy ciężar. Nie ma więc większego sensu, aby wszystko to użytkujemy na co dzień, zabierać ze sobą. Większość rzeczy absolutnie niezbędnych do codziennego funkcjonowania jesteśmy w stanie zakupić bezpośrednio na miejscu. Jeśli podróżujemy samolotem, to warto zastanowić się, czy potrzebujemy zabrać pełnowymiarowe produkty, takie jak butelki z płynem do demakijażu oraz żele pod prysznic. Wszystko to generuje dodatkowy ciężar, który znacząco wpływa na wagę bagażu. Dlatego warto sięgnąć po kosmetyki podróżne o mniejszej pojemności. Możemy także kierować się użytecznością danego produktu pielęgnacyjnego. Przykład? Zwróćmy uwagę na ich wielofunkcyjność. Zabierzmy na przykład kremy, które mogą służyć zarówno jako nawilżacz do twarzy, jak i baza pod makijaż. Jakie są dobre nawyki, jeśli chodzi o organizowanie pakowania kosmetyków?

  • Postaw na saszetki, zamiast decydować się na zabieranie dużych butelek o wysokiej pojemności.

  • Wybierz najbardziej uniwersalne produkty, które posiadają wiele zastosowań.

  • Zabierz ze sobą produkty o wysokiej jakości, których nawet niewielka ilość będzie pozytywnie wpływała na skórę.

Jakie kosmetyki będą absolutnie niezbędne?

Przede wszystkim zadbajmy o to, aby nasze ciało posiadało odpowiedni poziom nawodnienia. Nieodzownym produktem będzie zatem porządny krem nawilżający, który na ogół musi się znaleźć w naszej torbie podróżnej. Nie należy zapominać także o kremie z filtrem SPF, który chroni przed negatywnym oddziaływaniem światła ultrafioletowego. Oprócz pielęgnacji skórnej należy zabrać także olejek do włosów, który zapobiega przesuszaniu się i zwiększaniu ich łamliwości. W sezonie letnim włosy są szczególnie podatne na utratę swojej prawidłowej kondycji. Pamiętaj, aby dostosować listę kosmetyków do swoich indywidualnych potrzeb. Wybieraj produkty, takie jak masło do ciała w saszetce od Cuccio, czy też nawilżający balsam do dłoni i ciała w małej buteleczce.