poniedziałek, 19 czerwiec 2023 09:36

Kolorowe skarpetki - hit czy modowy kit?

Kolorowe damskie skarpetki Kolorowe damskie skarpetki

Skarpety to jeden z tych elementów garderoby, bez którego ciężko jest wyobrazić sobie życie. Na rynku znajduje się mnóstwo tego typu produktów, o różnych kolorach, fasonach, długości. Dzięki dużemu wyborowi każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie - wystarczy tylko zapoznać się z różnorodną ofertą sklepu Conteshop.

 

Klasyczna biel i czerń

W Polsce przyjęło się, że czerń i biel to klasyczna kolorystyka. Po części tak jest, ponieważ klienci sklepów bieliźniarskich najczęściej sięgają po asortyment w tych właśnie kolorach. To jednak nie oznacza, z e brakuje też innych barw. Coraz więcej kobiet rezygnuje z klasycznej czerni i bieli na rzecz intensywniejszych kolorów, nadających barw i niewątpliwego uroku nie jednej stylizacji.

Sposób wykończenia

W przypadku skarpet ważna jest nie tylko kolorystyka. Dla zachowania estetyki całej stylizacji nie bez znaczenia jest też sposób wykończenia skarpetek.
Wiosną i latem kobiety chętnie sięgają po poupalane stopki w różnych kolorach i wzorach. Te są bardzo wygodne, gdyż nie uciskają kostek. Takie modele wykonywane są z różnych materiałów, jednak najwygodniejsze będą te wykonane z bawełny. Dzięki nim skóra swobodnie oddycha.
Zimą i jesienią stopki nie sprawdzą się zbyt dobrze. Zamiast nich kobiety chętnie sięgają po grube i ciepłe skarpetki frotté. Ze względu na strukturę i sporą grubość materiału nadają się wyłącznie do sportowego obuwia. Do tych bardziej eleganckich butów trzeba sięgać po inne warianty skarpet, z cieńszych materiałów.
Ciekawym rozwiązaniem dla kobiet mogą być ciepłe skarpety frotté z gumową podeszwą. Te zachwycają nie tylko wyglądem, ale i wygodą użytkowania, dzięki czemu świetnie zastąpią kapcie.

Najlepszy materiał na skarpetki

Wybierając kolorowe damskie skarpetki, warto zwracać uwagę nie tylko na to, jak wyglądają i czy pasują do wybranych przez nas stylizacji. Jest to element garderoby, który musi być poza tym, że estetyczny, to także komfortowy - skarpety mamy często na sobie przez cały dzień, więc wygoda jest niezwykle ważna.
Stawiając na komfort, należy wybierać skarpety bawełniane, które dobrze radzą sobie z odprowadzaniem wilgoci, są przewiewne i oddychające.

Skarpety z tworzyw sztucznych, choć tanie i często naprawdę bardzo ładne nie będą dobrym rozwiązaniem przede wszystkim ze względu na to, że skóra nie może w nich swobodnie oddychać. To powoduje nie tylko dyskomfort, ale również niesie ze sobą duże ryzyko grzybicy. Ta jest poważnym problemem zdrowotnym, ciężkim do wyleczenia. Dodatkowo skarpety z tworzyw sztucznych sprawiają, że stopy będą nieprzyjemnie pachniały już po kilku godzinach noszenia.