czwartek, 04 maj 2023 18:13

Najciekawsze propozycje włoskich marek niszowych

Najciekawsze propozycje włoskich marek niszowych Najciekawsze propozycje włoskich marek niszowych fot:Pixabay

Z roku na roku perfumy niszowe zyskują coraz więcej odbiorców zmęczonych tym, co oferuje zapachowy mainstream. Dlaczego to włoskie marki najlepiej radzą sobie w tym wąskim segmencie i jakie niszowe zapachy warto znać? Odpowiadamy.

 

Najciekawsze propozycje włoskich marek niszowych:

  • Czym wyróżniają się włoskie marki niszowe
  • Perfumy niszowe Arte Profumi
  • Perfumy niszowe Tiziana Terenzi

Czym wyróżniają się włoskie marki niszowe?

Za tworzeniem perfum odstających od głównego nurtu perfumiarskiego stoi bardzo konkretna idea polegająca na chęci zrealizowania artystycznej wizji. Jak to zwykle bywa w przypadku nowoczesnej sztuki, na pewno znajdzie się małe grono jej miłośników. Mimo to pozostanie ona niezrozumiała przez całą resztę osób, które nie będą widziały w nich nic więcej niż pachnący obłoczek – dokładnie taki sam jak w przypadku wszystkich innych perfum.

Wyróżnikiem zapachów niszowych są jednak nie tylko artyzm i chęć wyrażenia jakiegoś stanowiska. To również specyfika doboru składników. Duża część z nich pochodzi z mało dostępnych źródeł, jest zbyt droga do produkcji masowej lub nie wzbudza zachwytu głównego nurtu świata perfumeryjnego. Wynikiem tego są oryginalne kompozycje, które cechują się ekskluzywnym charakterem.

Włochy stanowią światową kolebkę sztuki, zwłaszcza w jej użytkowym aspekcie zorientowanym wokół mody. To właśnie stąd pochodzą najbardziej znane domy mody jak, chociażby Armani, Versace czy Dolce & Gabbana. Nie powinno zatem dziwić, że to właśnie ten kraj za siedzibę obrali perfumiarze, którzy postanowili iść swoją własną ścieżką, a nie tą wydeptaną przez poprzedników i trafiającą do masowych odbiorców.

Arte Profumi – pobudzenie wszystkich zmysłów

Arte Profumi to dom perfumeryjny z siedzibą w Rzymie. Włoskość widać już w samej kreacji flakonów, które odznaczają się eleganckim minimalizmem. Sam koncept linii zapachowych opiera się na chęci przywołania aromatów przemawiających do głęboko skrytej podświadomości, która jest przekazywana wraz z dziedzictwem genetycznym.

Tym, co odróżnia markę od innych producentów zapachów niszowych, jest zorientowanie tylko na tym, jak pachną ich propozycje, ale też jak długo. Efektem unikalnego procesu produkcyjnego są najmocniejsze perfumy o wysokim stężeniu substancji zapachowych. W rezultacie nawet po kilku godzinach wciąż pozostają mocno wyczuwalne, zamiast powoli wygasać, jak to ma miejsce w przypadku większości perfum.

Perfumy Tiziana Terenzi – bogactwo i styl

Marka Tiziana Terenzi to jedna z tych, w przypadku których samo nazwisko jest już bardzo znaczące. Rodzina Terenzi miała duży udział we włoskiej historii. Rynkiem perfumiarskim zainteresował się jako pierwszy Guglielmo Terenzi – oficer, z własnym pomysłem na biznes, który przerodził się w wielopokoleniowe przedsiębiorstwo. Po nim na czele rodzinnej firmy perfumiarskiej zasiadł jego syn, a obecnie u steru znajduje się już trzecie pokolenie – Tiziana i Paolo.

Jak można określić współczesne zapachy Tiziana Terenzi? Marka skupia się na doborze składników wysokiej jakości, które dodają im ekskluzywności. Inspiracji do ich łączenia zdolne rodzeństwo szuka w codziennym życiu obfitującym w podróże po bliższej i dalszej okolicy, a także z rodzinnych tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Efektem ich starań są wielowymiarowe zapachy zamknięte w oryginalnych flakonach. Nie ma tu miejsca na żadną przypadkowość – wszystko jest dokładnie na swoim miejscu i spełnia funkcję, jaka została przydzielona w procesie koncepcyjnym.