środa, 05 lipiec 2023 09:15

Półkolonie zimowe w Szczecinie – jak mogą wyglądać ferie w mieście?

półkolonie zimowe w Szczecinie półkolonie zimowe w Szczecinie pixabay

Do ferii zimowych jest jeszcze sporo czasu, ale warto wcześniej zastanowić się, jak zapewnić dziecku rozrywkę, gdy ty będziesz w pracy. Liczne atrakcje, opieka animatorów i okazja do poznania nowych przyjaciół to półkolonie w mieście. Organizowane są zarówno latem, jak i zimą, a miejsca na poszczególne turnusy znikają jak świeże bułeczki. Dlaczego zimowe półkolonie są aż tak popularne? Sprawdź, co zyska twoje dziecko, jeśli zapiszesz je na turnus.

 

Na czym polegają stacjonarne półkolonie?

W ferie dzieci chcą się bawić i korzystać z uroków zimy. Dla dorosłych jest to nie lada wyzwanie – jeśli muszą chodzić do pracy, konieczne jest zorganizowanie nie tylko rozrywki, ale jednocześnie właściwej opieki dla najmłodszych. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem są zimowe półkolonie w mieście. Kilkudniowy turnus obfituje w atrakcje, które z pewnością doceni każdy młody poszukiwacz przygód.

Aktywne półkolonie to tematyczne zajęcia grupowe prowadzone dla dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat. Głównym punktem programu są zajęcia ruchowe, dlatego półkolonie zimowe w Szczecinie lubiane są szczególnie przez pełne energii maluchy, miłośników aktywności fizycznej i rodziców, których dzieci, np. ze względów zdrowotnych, powinny mieć większą dawkę ruchu. Odbywają się stacjonarnie, dlatego najmłodsi uczestnicy nie tracą poczucia bezpieczeństwa, wiedząc, że po zakończonych zajęciach wrócą do domu.

Jak wyglądają zimowe półkolonie w mieście?

Popularność półkolonii w dużej mierze wynika z atrakcji, które trafiają w gusta młodych podopiecznych. Aktywności zgodne z potrzebami i możliwościami dzieci pozwalają im rozwijać pasje i poznawać nowe sposoby na spędzanie wolnego czasu. Poza typowo sprawnościowymi zajęciami organizatorzy dbają też o zintegrowanie maluchów – nawiązanie więzi jest łatwiejsze dzięki integracyjnym zabawom ruchowym, grach zespołowych i relaksie przy ognisku.

Co robią dzieci na zimowych turnusach? Przez cały czas są pod opieką wykwalifikowanych animatorów, dlatego wesołe zabawy są jednocześnie bezpieczne. Pod okiem opiekunów poznają podstawy wspinaczki, strzelectwa i łucznictwa, mogą zaprezentować swoje umiejętności taneczne, uczą się samoobrony i podstaw pierwszej pomocy (zadławienia), biorą udział e efektownej bitwie laserowej i wspólnie wybierają się do kina.

Półkolonie zimowe w Szczecinie – zabawa i bezpieczeństwo

Półkolonie odbywają się sezonowo – latem i zimą w czasie, kiedy dzieci nie muszą chodzić do szkoły. W wakacje program uzupełniany jest o wodne zabawy, a zimą o takie atrakcje jak jazda na łyżwach. Koszt turnusu obejmuje zarówno wyżywienie, jak i ubezpieczenie NNW, więc nie musisz martwić się o swoje dziecko pozostawione pod opieką animatorów.

Różnorodne aktywności pozwalają maluchom na nawiązanie więzi i poznanie zasad pracy zespołowej, co pozytywnie wpływa na ich rozwój emocjonalny i społeczny. Nowe otoczenie w połączeniu z bliskością domu nie odbiera poczucia bezpieczeństwa, dzięki czemu najmłodsi stają się bardziej zaradni i odpowiedzialni. Zamiast tęsknić za rodzicami poznają nowe rzeczy, nawiązują przyjaźnie i wesoło spędzają czas.