sobota, 19 marzec 2022 15:44

Skuteczne, naturalne sposoby na komary i insekty

Skuteczne, naturalne sposoby na komary i insekty fot:pixabay

 Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Warto pamiętać, że ten niezwykle przyjemny dla większości osób czas wiąże się również niestety z wysypem wszelkiego rodzaju owadów, insektów i uciążliwych komarów. Nie daj sobie odebrać przyjemności z letnich wieczorów przy otwartym oknie - poznaj skuteczne, domowe sposoby na walkę z owadami.

 

1. Moskitiery - zamontowanie w oknach moskitier to dobre rozwiązanie, żeby ograniczyć ilość owadów i insektów pojawiających się w naszym domu. Oczywiście nie wyeliminują one zupełnie tego problemu, ponieważ nadal pozostają chociażby drzwi balkonowe czy wejściowe, przez które do środka mogą dostawać się chociażby komary.

2. Rośliny - chcąc odstraszyć komary możemy wykorzystać ich niezwykłą czułość na zapachy. Woń ludzkiego ciała przyciąga te insekty ale na szczęście istnieją rośliny, których zapach jest dla nich drażniącej nieprzyjemny. Należą do nich między innymi: mięta, koper włoski, geranium, pelargonia, lawenda wąskolistna czy kocimiętka.

3. Olejki eteryczne - to kolejny pachnący sposób na pozbycie się niechcianych gości ze swojego domu. Ciekawym rozwiązaniem może być olejek z trawy cytrynowej. Działa on drażniąco nie tylko na komary ale również na przykład na meszki czy muchy. Warte wypróbowania są również olejki z mięty pieprzowej, eukaliptusa cytrynowego, cedrowe, tymiankowe, cynamonowe czy też bazyliowe.

4. Daj żyć pająkom - jak wiadomo pająki są naturalnymi wrogami wszelkiego rodzaju owadów. Nie każdy jednak zechce dzielić swój dom czy mieszkanie z tymi specyficznymi, niezbyt urodziwymi współlokatorami..

5. Stwórz ptakom warunki do zamieszkania w swoim ogrodzie - wiele małych gatunków ptaków odżywia się owadami (na przykład jerzyki, które zjadają ich nawet do 20 tysięcy na dobę). Warto więc zaprosić tych niepozornych wojowników do wspólnej walki z insektami.

Wypróbuj powyższe metody i zadbaj o spokojne, letnie noce. Stosując się do takich rad z pewnością unikniesz żmudnego, wielogodzinnego poszukiwania komara, który uparcie nie pozwala Ci zasnąć latając tuż nad Twoim uchem i czekając tylko na dogodny moment do ataku.