czwartek, 26 styczeń 2023 17:31

Korepetycje z chemii w Gdańsku

orepetycje z chemii w Gdańsku orepetycje z chemii w Gdańsku

Chemia to jeden z trudniejszych przedmiotów w szkole. Wiele dzieci i nastolatków miewa z nim problemy. Ilość godzin poświęcana w szkołach nie zawsze wystarcza, aby uczniowie dobrze przyswoili dany materiał. Niestety to prowadzi do poważnych zaległości, które mogą odbijać się na ocenach oraz piętrzących się zaległościach.

Jeśli zauważyłeś, że Twoje dziecko powoli zaczyna mieć problemy, koniecznie zapisz je na korepetycje z chemii w Gdańsku. Zyskasz spokojną głowę, a dziecko nie będzie musiało się stresować podczas lekcji w szkole. 

Zalety korepetycji z chemii

Ogromnym plusem korepetycji z chemii jest systematyczna praca nad aktualnie przerabianym materiałem w szkole. Niezrozumiały i skomplikowany temat z lekcji, może być od razu przerobiony na korepetycjach. Dzięki temu nie pojawiają się żadne zaległości, które z czasem ciężko jest nadrobić. Tym bardziej, gdy deficyt wiedzy pojawia się w wielu przedmiotach. 

Kolejną zaletą są przyjazne warunki do nauki dla dziecka. W szkole często lekcje są prowadzone w nieciekawy sposób. Zajęcia pozalekcyjne to świetne miejsce, aby pokazać dziecku, że nawet tak ciężki przedmiot jak chemia, może być pokazany w praktyczny sposób poprzez m.in. przeprowadzanie doświadczeń lub eksperymentów. 

Korepetycje z chemii są przeprowadzane głównie indywidualnie lub w małych grupach 2-4 osobowych. Grupy warsztatowe pozwalają korepetytorom na monitorowanie postępów ucznia oraz na poświęcenie każdemu z nich wystarczającej ilości uwagi. W tak małych grupach, dzieci potrafią się skupić i więcej wynieść z zajęć niż w szkole. To daje dużą przewagę korepetycjom nad lekcjami w szkole.

Cena korepetycji z chemii w Gdańsku

W zależności od rodzaju korepetycji ceny mogą się różnić. Zajęcia online są przeważnie tańsze, a ceny zaczynają się od 50 zł. Natomiast koszt zajęć stacjonarnych to koszt powyżej 80 zł za godzinę. Na cenę ma wpływ lokalizacja, doświadczenie korepetytora oraz poziom zaawansowania ucznia. Wiele szkół oferuje darmową, niezobowiązującą lekcję próbną. Dobrze jest z niej skorzystać, aby poznać poziom wiedzy naszego dziecka i ustalić jakie korki powinniśmy podjąć w dalszej edukacji.

Warto zwrócić również uwagę na to, czy w cenę wchodzą materiały do nauki.

Co dają korepetycje z chemii?

  • możliwość rozszerzania wiedzy na poziomie podstawowym i rozszerzonym

  • polepszenie ocen z kartkówek, sprawdzianów i testów

  • nadrobienie zaległości

  • spokój rodzica oraz dziecka

  • kompleksowe wsparcie w zrozumieniu trudnych zagadnień 

  • ciekawą formę spędzania czasu