sobota, 09 wrzesień 2023 21:34

Szkolenie – postaw na rozwój i skuteczne rozwiązania

Szkolenie – postaw na rozwój i skuteczne rozwiązania Szkolenie – postaw na rozwój i skuteczne rozwiązania Fot: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Coraz więcej osób decyduje się postawić na solidny rozwój swoich kompetencji. Szkolenia biznesowe, czy szkolenia dedykowane to tylko niektóre z dostępnych opcji, dzięki którym można znacząco się rozwinąć w różnych dziedzinach. Możliwość poznania doświadczonych liderów, wartościowe materiały szkoleniowe i podnoszenie kluczowych kompetencji menedżerskich to przykładowe zalety szkoleń.

 

 1. Szkolenia i materiały szkoleniowe – dlaczego warto z nich skorzystać?
 2. Szkolenia dla firm – podstawowe informacje
 3. Zalety dedykowanego szkolenia

Szkolenia dedykowane są wyceniane i tworzone indywidualnie na podstawie otrzymanych wytycznych w celu efektywnej nauki.

Szkolenia i materiały szkoleniowe – dlaczego warto z nich skorzystać?

Ze względu na typ, szkolenia dzieli się na otwarte i zamknięte. Ze względu na formę, dzieli się je na szkolenia stacjonarne, hybrydowe i online. Z kolei ze względu na tematykę, na twarde i miękkie. W cenę szkoleń są często wliczane materiały szkoleniowe i pomoc opiekuna przez cały czas trwania szkolenia.
Szkolenia otwarte mają miejsce w ściśle określonych miejscach i czasie. Są dedykowane odgórnie zdefiniowanej tematyce. Udział w nich może wziąć dowolna osoba, która dokonała zapisu. W przypadku szkoleń otwartych wykonuje się analizę potrzeb marketingowych. Na początku należy zbadać rynek i ocenić, jaki rodzaj szkolenia wzbudzi zainteresowanie odbiorców.


Szkolenia zamknięte są formą szkoleń, które organizuje się i dopasowuje do indywidualnych potrzeb klienta w jego siedzibie albo innym uzgodnionym miejscu, tylko i wyłącznie dla pracowników wybranej firmy.
Szkolenia miękkie skupiają się na rozwijaniu umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych. Mogą obejmować takie tematy jak rozwiązywanie konfliktów, przywództwo, wystąpienia publiczne i budowanie zespołu.


Szkolenia twarde polegają na przekazywaniu wiedzy zawodowej, specjalistycznej albo branżowej i zdobywaniu zawodowych umiejętności. Udział w nich gwarantuje uczestnikom zdobycie pożądanych umiejętności w wybranych dziedzinach.

Udział w szkoleniach to p
ewna inwestycja w rozwój, która pozwala zdobyć świeże pomysły, nowe idee i wskazówki pozwalające uniknąć poważnych błędów w biznesie. To, czego się uczysz, znajduje poparcie w badaniach skuteczności.

W trakcie ich trwania spotkasz wyjątkową grupę ludzi sukcesu zorientowanych na przyszłość, otwartych na nowe szanse i możliwości. Są oni liderami z różnych branż, a to gwarantuje inspirujące wymienianie doświadczeń. Świadomi liderzy doskonale zdają sobie sprawę, że potrzebują dostępu do nowych technik zarządzania, które pozwalają im odnosić sukcesy bez względu na stan koniunktury. W trakcie szkolenia zostajesz wyposażony w narzędzia, które pomogą sprostać wymagającym sytuacjom. Dodatkowo metoda nauczania jest nastawiona na lifelong learning, indywidualne podejście do nauki oraz uczenie społecznościowe. Sprawia to, że pracujesz nad sobą, swoimi nawykami, oraz mocnymi i słabymi stronami, a efekty są długotrwałe. Odwiedź https://www.ican.pl/szkolenia i przejrzyj szeroki wybór szkoleń.

 

Szkolenia dla firm – podstawowe informacje

W przypadku rozwijania firmy nie warto iść na kompromisy. Dobrym pomysłem jest natomiast skorzystanie z programów rozwoju, które są dopasowane do celów strategicznych firmy, jej sytuacji na rynku, jak również potrzeb pracowników. To niewątpliwie istotny krok bez względu na wielkość i rodzaj branży.
Szkolenia dedykowane są przede wszystkim cenione przez klientów za rozwiązania z następujących zakresów:

 • strategia;
 • kultura i dobrostan organizacyjny;
 • przywództwo i rozwój osobisty liderów;
 • konkurowanie w niepewnych środowiskach;
 • przedsiębiorczość oraz innowacyjność;
 • kluczowe kompetencje menedżerskie;
 • zarządzanie sprzedażą;
 • rozwój talentów.

Zalety dedykowanego szkolenia

Jeśli jesteś dyrektorem HR, możesz zaoferować swojej firmie rozwiązania, których potrzebuje. W ten sposób pokażesz, że dobrze orientujesz się w aktualnych potrzebach biznesu, a do tego masz pomysł, jak go skutecznie rozwijać! Dedykowane szkolenia w tym zakresie pomogą:

 • umocnić swoją pozycję jako strategicznego doradcy zarządu;
 • precyzyjnie rozplanować budżet na rozwój pracowników;
 • zatrzymać cennych pracowników dzięki satysfakcjonującej ścieżce rozwoju.

Określenie potrzeb i obszaru, w którym chcesz rozwinąć swoje kompetencje, pomogą wybrać najlepsze szkolenie. Nie zwlekaj i postaw na skuteczny rozwój już dziś!