piątek, 18 listopad 2022 17:40

Co zrobić z samochodem po stłuczce?

Skup aut w Konstantynowie Łódzkim Skup aut w Konstantynowie Łódzkim pexels

Kolizja na drodze to wydarzenie, którego wolałby uniknąć każdy kierowca. Nawet jeżeli w wyniku stłuczki nikt nie odniósł poważnych obrażeń, trzeba się zastanowić, jaki los czeka nasz samochód. Chociaż uszkodzenia na pierwszy rzut oka mogą wydawać się powierzchowne, musimy pamiętać, że nawet niepozorna kolizja może mieć poważne konsekwencje.

Samochód po stłuczce – czy warto naprawiać?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest faktyczny stan samochodu. Nawet jeżeli kolizja ograniczyła się do wgniecionej karoserii, pękniętego zderzaka i zarysowanego lakieru, nie mamy gwarancji, że na tym lista uszkodzeń się kończy. Siły działające na samochód w momencie zderzenia są ogromne i mogą doprowadzić do niewidocznych uszkodzeń, takich jak nieznaczne wygięcie elementów zawieszenia, problemy z elektroniką, powstanie niewielkich pęknięć w karoserii lub układzie wydechowym. Tego typu szkody mogą się ujawnić dopiero po tygodniach, a nawet miesiącach użytkowania. Z tego powodu auto po stłuczce powinno przejść drobiazgowy przegląd, który pozwoli ocenić, czy naprawy są opłacalne – zwłaszcza jeżeli nie jesteśmy pewni wyceny ze strony ubezpieczyciela.

Na tym etapie ważny jest nie tylko zakres szkód, ale również rodzaj samochodu w naszym posiadaniu. Naprawa wysłużonych modeli jest oczywiście mniej opłacalna ze względu na fakt, że stosunkowo niewielkie naprawy mogą przekroczyć wartość pojazdu. Chociaż ceny części do starszych samochodów zazwyczaj nie są wygórowane, podczas serwisowania płacimy również za robociznę, a ta uzależniona jest od aktualnej sytuacji na rynku. Z reguły kolizja w przypadku starszych aut oznacza konieczność ich sprzedaży do skupu samochodów lub na złom.

Jeżeli dysponujemy nowszym autem, naprawa będzie zwykle opłacalną decyzją – pod warunkiem, że nie będzie przekraczała ona wartości pojazdu. W takim wypadku uszkodzenia rzędu 50-60% wartości auta wciąż stanowią opłacalną inwestycję, która umożliwi nam znalezienie później dobrego kupca w przypadku późniejszej sprzedaży.

Gdzie sprzedać samochód po stłuczce?

Jeżeli koszt napraw przekracza nasze możliwości lub wartość samochodu, warto zastanowić się nad sprzedażą pojazdu. Skup aut w Konstantynowie Łódzkim przyjmuje samochody niezależnie od ich marki, stanu, roku produkcji oraz wyglądu, co z miejsca czyni ofertę skupu atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, które zastanawiają się co zrobić z uszkodzonym autem. Skup samochodów oferuje bezpłatną wycenę, obsługę dokumentów oraz szybką wypłatę w preferowany przez klienta sposób. Firmy tego typu zajmują się dystrybucją używanych części, a także legalnym złomowaniem samochodów, co zdejmuje z klienta wiele formalności. Dzięki obecności profesjonalnych rzeczoznawców skupy oferują dobrą cenę, a także zajmują się transportem samochodów niezdolnych do samodzielnej jazdy, co stanowi kolejny atut tego rozwiązania.