czwartek, 08 grudzień 2022 17:08

Jak sprzedać auto po stłuczce?

 skup aut powypadkowych Warszawa  skup aut powypadkowych Warszawa fot:pexels

Wypadki na drodze – chociaż wszyscy próbujemy ich unikać, może się zdarzyć, że weźmiemy udział w kolizji. Gdy opadną emocje, staniemy w obliczu trudnego wyzwania, a mianowicie sprzedaży uszkodzonego auta.

 

Samodzielna sprzedaż samochodu powypadkowego

W teorii wystawienie uszkodzonego auta na sprzedaż za pośrednictwem portali motoryzacyjnych nie różni się od wystawienia oferty pełni sprawnego pojazdu. Oczywiście liczba potencjalnych nabywców będzie odpowiednio mniejsza, ale wciąż możemy natrafić na osobę, która gotowa jest kupić takie auto w celu gruntownej przebudowy. Jednakże w takim wypadku musimy pamiętać, aby rzetelnie przedstawić stan samochodu i nie zatajać jego uszkodzeń, gdyż takie działanie jest niezgodne z prawem i może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Celowe ukrywanie stanu technicznego auta, wprowadzenie w błąd oraz uzyskanie korzyści majątkowej w wyniku takiego działania jest kwalifikowane jako przestępstwo z przepisu art. 286 Kodeksu Karnego.

Sprzedaż w skupie samochodów

Jeżeli chcemy szybko pozbyć się powypadkowego auta i zredukować formalności do niezbędnego minimum, najlepszym wyborem będzie skup aut powypadkowych Warszawa. Pierwszym atutem tego rozwiązania jest brak wymagań wobec sprzedawanego samochodu, co stanowi przeważnie dużą przeszkodę podczas szukania indywidualnego nabywcy. Skup aut przyjmuje pojazdy niezależnie od marki, modelu, roku produkcji, przebiegu czy stanu. Dotyczy to również aut powypadkowych, które nie są zdolne do samodzielnej jazdy – w takim przypadku firma we własnym zakresie zajmuje się transportem z użyciem lawety.

W przypadku współpracy ze skupem możemy liczyć nie tylko na gwarantowaną sprzedaż, ale również szybką obsługę. Wystarczy skontaktować się z firmą, aby przeprowadzić wstępną wycenę oraz ustalić termin dokładniejszych oględzin. Wystarczy jedno spotkanie, aby fachowiec ocenił wysokość ostatecznej oferty na podstawie stanu, zakresu uszkodzeń oraz wartości rynkowej samochodu. Po podpisaniu umowy właściciel auta otrzymuje ustaloną sumę w gotówce lub preferowanej przez siebie formie płatności i pozostaje mu jedynie wypełnić formalności związane ze sprzedażą auta. Dzięki sprawnej obsłudze klienta finalizacja transakcji może zakończyć się w nawet w ciągu kilkudziesięciu godzin od zgłoszenia, co stanowi ogromną zaletę dla osób, które nie mają wiele czasu, aby zająć się samodzielnym przygotowywaniem oferty oraz szukaniem nabywcy.

Jeżeli zależy nam na bezproblemowej sprzedaży oraz uzyskaniu uczciwej ceny, kontakt ze skupem samochodów jest najlepszym rozwiązaniem. Oszczędzamy w ten sposób nie tylko czas, ale również i pieniądze, gdyż auto nie jest wystawione na długotrwałe działanie czynników atmosferycznych, co przekłada się na wyższą wartość pojazdu. Dużą zaletą tego wyjścia jest nie tylko fachowa wycena, ale również sprawna obsługa kwestii prawnych oraz odbiór auta przez firmę, co ogranicza zaangażowanie sprzedającego do niezbędnego minimum.