wtorek, 05 wrzesień 2023 15:23

Jakie zalety ma nauka pływania, czyli dlaczego warto pływać

Jakie zalety ma nauka pływania Jakie zalety ma nauka pływania Fot: pixabay

Jeśli chcesz wysmuklić sylwetkę i kompleksowo zadbać o zdrowie, pływanie może być dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Wszystkie aktywności w wodzie (nauka pływania, aqua aerobik itp.) pobudzają metabolizm i układy organizmu sprawiając, że tkanki są lepiej dotlenione, mięśnie zostają wzmocnione, a cellulit zredukowany. Dlaczego pływanie zalecane jest bez względu na wiek? Sprawdź, jaki wpływ na ciało ma woda.

 

Pływanie to skuteczna walka z cellulitem

 

Wszelkie niedoskonałości ciała to mniejsza pewność siebie i gorsze samopoczucie. Aby zachować smukłą sylwetkę lub zrzucić kilka zbędnych kilogramów, warto zacząć pływać. Jako wymagająca aktywność fizyczna pływanie wspiera spalanie tkanki tłuszczowej, likwidując nagromadzony w tkankach tłuszcz, ujędrnia ciało i aktywizuje wydalanie toksyn z organizmu. Opór wody wymusza na mięśniach intensywniejszą pracę, a przyspieszony metabolizm pozwala spalić w ciągu pół godziny nawet 300 kcal!

Nauka pływania w Szczecinie to prosta droga do poprawy kondycji, wyrzeźbienia mięśni i zredukowania cellulitu. Pomarańczowa skórka przybiera dwie formy – może być to cellulit tłuszczowy lub powstały w wyniku zatrzymania wody cellulit wodny. W obu przypadkach pływanie poprzez ujędrnienie skóry umożliwia zmniejszenie jego widoczności. Jeśli problemem są obrzęki, pływając można pobudzić prace układu krążenia, a tym samym je zminimalizować.

Pływanie jako sport, który uspokaja

Zanurzenie w wodzie dla podświadomości człowieka tożsame jest z wodami płodowymi i okresem przed narodzinami. Z tego powodu nauka pływania w Szczecinie może mieć zbawienny wpływ na psychikę – skupienie na regularnym, głębokim oddechu, poziome ułożenie ciała i odcięcie od bodźców zewnętrznych to najlepsza droga, aby wyciszyć emocje i głęboko się zrelaksować.

Nie bez znaczenia jest fakt, że pływanie jak każda inna aktywność fizyczna przyczynia się do produkcji hormonów szczęścia. Endorfiny wpływają na receptory w mózgu, potęgując uczucie zadowolenia i dobre samopoczucie. Jednocześnie ich działanie zmniejsza dolegliwości bólowe i ogranicza doświadczany dyskomfort. Relaks umożliwia też poprawa krążenia, a więc lepsze dotlenienie tkanek całego organizmu.

Nauka pływania na zdrowie

Chcesz zadbać o zdrowie dobrze się przy tym bawiąc? Pływając 2-4 razy w tygodniu możesz wesprzeć funkcjonowanie swojego organizmu. A jeśli nie umiesz jeszcze pływać, pomocna będzie nauka pływania w Szczecinie, gdzie szybko oswoisz się z wodą.

Aktywność w wodzie to szansa na zmniejszenie ryzyka udaru, zawału serca czy choroby wieńcowej – pływanie usprawnia pracę układu krążenia i układu krwionośnego, zmniejsza ciśnienie krwi, poprawia wydolność serca i pojemność płuc. Co więcej, pływając można złagodzić uciążliwy ból, na przykład pleców. Konieczność skoordynowania ruchów i większa ruchomość ciała w wodzie pozwalają rozluźnić mięśnie i zwiększyć ruchomość stawów, co oznacza mniejszy nacisk mięśni na kręgosłup.

Jeśli męczą cię infekcje, pływanie dobrze wpłynie na system immunologiczny. Dotlenione i odżywione tkanki to większa zdolność do naturalnej walki z wirusami i bakteriami wywołującymi między innymi przeziębienie.