Pływanie to skuteczna walka z cellulitem
Wszelkie niedoskonałości ciała to mniejsza pewność siebie i gorsze samopoczucie. Aby zachować smukłą sylwetkę lub zrzucić kilka zbędnych kilogramów, warto zacząć pływać. Jako wymagająca aktywność fizyczna pływanie wspiera spalanie tkanki tłuszczowej, likwidując nagromadzony w tkankach tłuszcz, ujędrnia ciało i aktywizuje wydalanie toksyn z organizmu. Opór wody wymusza na mięśniach intensywniejszą pracę, a przyspieszony metabolizm pozwala spalić w ciągu pół godziny nawet 300 kcal!
Nauka pływania w Szczecinie to prosta droga do poprawy kondycji, wyrzeźbienia mięśni i zredukowania cellulitu. Pomarańczowa skórka przybiera dwie formy – może być to cellulit tłuszczowy lub powstały w wyniku zatrzymania wody cellulit wodny. W obu przypadkach pływanie poprzez ujędrnienie skóry umożliwia zmniejszenie jego widoczności. Jeśli problemem są obrzęki, pływając można pobudzić prace układu krążenia, a tym samym je zminimalizować.
Pływanie jako sport, który uspokaja
Zanurzenie w wodzie dla podświadomości człowieka tożsame jest z wodami płodowymi i okresem przed narodzinami. Z tego powodu nauka pływania w Szczecinie może mieć zbawienny wpływ na psychikę – skupienie na regularnym, głębokim oddechu, poziome ułożenie ciała i odcięcie od bodźców zewnętrznych to najlepsza droga, aby wyciszyć emocje i głęboko się zrelaksować.
Nie bez znaczenia jest fakt, że pływanie jak każda inna aktywność fizyczna przyczynia się do produkcji hormonów szczęścia. Endorfiny wpływają na receptory w mózgu, potęgując uczucie zadowolenia i dobre samopoczucie. Jednocześnie ich działanie zmniejsza dolegliwości bólowe i ogranicza doświadczany dyskomfort. Relaks umożliwia też poprawa krążenia, a więc lepsze dotlenienie tkanek całego organizmu.
Nauka pływania na zdrowie
Chcesz zadbać o zdrowie dobrze się przy tym bawiąc? Pływając 2-4 razy w tygodniu możesz wesprzeć funkcjonowanie swojego organizmu. A jeśli nie umiesz jeszcze pływać, pomocna będzie nauka pływania w Szczecinie, gdzie szybko oswoisz się z wodą.
Aktywność w wodzie to szansa na zmniejszenie ryzyka udaru, zawału serca czy choroby wieńcowej – pływanie usprawnia pracę układu krążenia i układu krwionośnego, zmniejsza ciśnienie krwi, poprawia wydolność serca i pojemność płuc. Co więcej, pływając można złagodzić uciążliwy ból, na przykład pleców. Konieczność skoordynowania ruchów i większa ruchomość ciała w wodzie pozwalają rozluźnić mięśnie i zwiększyć ruchomość stawów, co oznacza mniejszy nacisk mięśni na kręgosłup.
Jeśli męczą cię infekcje, pływanie dobrze wpłynie na system immunologiczny. Dotlenione i odżywione tkanki to większa zdolność do naturalnej walki z wirusami i bakteriami wywołującymi między innymi przeziębienie.