wtorek, 07 marzec 2023 18:19

Zabawki i nie tylko – jak urozmaicić dziecku wolny czas?

lalki bobasy lalki bobasy https://dziendziecka.com/lalki-bobasy

Dobrze przemyślana zabawa pozwala dzieciom nie tylko spędzić ciekawie wolny czas, ale także wiele je nauczyć. W końcu nie bez powodu mówi się, że najlepsza nauka to ta przez zabawę. Nawet pozornie zwykła zabawa lalkami czy rysowanie w kolorowance pozwala twojemu dziecku na nabycie kolejnych umiejętności. Zobacz, jakie zabawki warto wybrać dla dziecka, by wspaniale się bawiło i jednocześnie miało możliwość poznawania świata i nauki różnych umiejętności.

 

Klasyka zabawek – lalki bobasy

Lalki bobasy to jedna z najpopularniejszych zabawek. Najczęściej kupuje się je dla dziewczynek, jednak i niekiedy chłopcy lubią się nimi bawić, szczególnie w większym gronie dzieci. Czy zabawa lalkami może nauczyć czegoś twojego dziecka? Maluchy bawiąc się nimi często odgrywają różnorodne scenki. Lale uczą się w szkole lub przedszkolu, idą do lekarza, dentysty czy do sklepu. W ten sposób dzieciom łatwiej poznać interakcje społeczne, a także czasami przez zabawę można oswoić z nimi nowe i nieznane dla nich sytuacje.

Kreatywne zabawki – na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

 

Interesującym rozwiązaniem obok lalek dzidziusiów będą zabawki kreatywne i edukacyjne. Kreatywność twojego dziecka mogą rozwijać już bardzo proste w swojej koncepcji zabawki takie jak np. różnego rodzaju klocki. Dzięki nim dziecko ćwiczy swoją wyobraźnię, kreatywność, a także motorykę. Dodatkowo, jeśli klocki są ozdobione literami, różnymi kolorami czy np. wizerunkami zwierząt, dziecko może uczyć się nowych rzeczy. Pamiętaj, żeby stopień skomplikowania zabawki dobrać odpowiedni od wieku dziecka, by chętnie po nią sięgało. Pozwoli to też wyciągnąć mu jak najwięcej korzyści z zabawy. W różnego rodzaju sklepach znajdziesz najróżniejsze zabawki kreatywne i edukacyjne, co znacznie ułatwi wybór nie tylko pod względem wieku dziecka, ale także jego indywidualnych zainteresowań.

Kolorowanki dla dzieci – dlaczego warto zachęcać dzieci do rysowania?

 

Dużą frajdę wielu dzieciom sprawia kolorowanie obrazków, szczególnie takich, które przedstawiają ich ulubione postaci z bajek czy filmów, a także wesołe zwierzątka lub też stylizowane przedmioty, które znają ze swojego otoczenia. Obok klasycznych kolorowanek, do wypełniania których używa się kredek, warto zwrócić swoją uwagę także na produkty, które pozwalają „kolorować” obrazki wodą. Przykładem może być tutaj kolorowanka Bing, z wesołym królikiem, którego kocha wiele małych dzieci. Wystarczy odrobina wody i pędzelek, by znajdujące się w książeczce obrazki ożyły wieloma kolorami.