czwartek, 28 kwiecień 2022 13:04

Jak poprawić sylwetkę skinny fat?

Jak poprawić sylwetkę skinny fat Jak poprawić sylwetkę skinny fat fot: pixabay

Skinny fat to dość specyficzna sylwetka, w przypadku której osoby szczupłe mają spore problemy z…tkanką tłuszczową. Co wyróżnia taką sylwetkę? Dość niska masa ciała, której towarzyszą problemy z brakiem mięśni oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej. Typową bolączką w przypadku sylwetki skinny fat jest płaska pupa, zwisające pośladki oraz uda, trzęsące się niczym galaretka. Jak zadbać o taki typ sylwetki?

 

Skinny fat to efekt siedzącego trybu życia

Skinny fat to dość wymagający typ sylwetki, który dość często wiąże się z prowadzeniem siedzącego stylu życia. Brak ruchu sprawia, że mięśnie nie rozwijają się, z kolei niezdrowe przekąski lub nadmiar pokarmu odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej. Otłuszczona sylwetka może być też przypadłością tych osób, które starają się korzystać z głodówek oraz radykalnych diet, które w krótkim czasie redukują masę mięśniową. Takie postępowanie, połączone z brakiem aktywności fizycznej, może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Jak rozwiązać problem ze skinny fat?

Jak poprawić swój wygląd? Skinny fat to problem, który można rozwiązać w dość prosty sposób. Regularne posiłki, staranny dobór składników diety oraz systematyczne korzystanie z aktywności fizycznej – oto podstawowe zasady, o których warto pamiętać. Jakie ćwiczenia będą najlepsze? Z pewnością warto postawić na trening siłowy, dzięki któremu można skutecznie pobudzić rozwój mięśni i szybko poprawić swój wygląd.

 
Więcej w tej kategorii: Jak zadbać o zdrowie dziecka? »