wtorek, 29 listopad 2022 17:41

Jak szlifować swój angielski, nie wychodząc z domu – sprawdź, praktyczne ćwiczenia online

Szybka Nauka Pro Szybka Nauka Pro fot: pixabay

Jesienna pora nie sprzyja wychodzeniu na zewnątrz. Wiele osób z wielką ochotą zawija się w koc i wygodnie spędza czas na kanapie. Czy to oznacza, że w jesiennych i zimowych miesiącach można tylko leniuchować? Niekoniecznie. Samodzielna nauka angielskiego – dowiedz się, jak szlifować umiejętności językowe, nie wychodząc z domu.

Angielski ćwiczenia online:

  • Dowiedz się, dlaczego samodzielna nauka w domu jest zazwyczaj bardziej skuteczna
  • Poznaj praktyczne ćwiczenia online, które ułatwią Ci naukę
  • Odkryj istotne wskazówki, które pomogą Ci uczyć się języka online

Dlaczego nauka w domu bywa skuteczniejsza?

Niekwestionowaną zaletą samodzielnej nauki angielskiego jest to, że swobodnie planujesz swój czas, który przeznaczasz na naukę. Gdy uczysz się samodzielnie, to możesz robić to tak długo, jak zechcesz. Harmonogram tworzysz dowolnie – może jesteś rannym ptaszkiem i najchętniej przyswajasz nowy materiał wcześnie rano? Albo wolisz spokój i ciszę wieczorów oraz nocy, a także weekendów i to wtedy najchętniej zaplanujesz naukę? Wszystko to zależy od Ciebie.

Po drugie, samodzielna nauka angielskiego to swobodny dobór materiałów. Nikt nie zmusi Cię do uczenia się z podręcznika, który Ci nie odpowiada. Duży wybór pomocy dydaktycznych pozwoli każdemu wybrać coś dla siebie. Po trzecie, uczenie się języka angielskiego samodzielnie to niższe koszty. Tradycyjne kursy są często kosztowne, a mimo to nie przynoszą zakładanych rezultatów. Możesz oszczędzać, ucząc się samodzielnie, a przy tym przyswajać więcej materiału. I wreszcie – samodzielna nauka to brak stresu. Nie ma egzaminów, sprawdzianów i publicznego odpytywania. Uczysz się dla siebie, co sprawi Ci też większą przyjemność.

Praktyczne ćwiczenia online – jak ułatwić sobie naukę języka?

Angielski ćwiczenia online to sposób na to, by trenować swoje zdolności językowe. Zachowaj link, który umożliwi Ci przeprowadzenie treningów w zaciszu własnego domu: https://szybkanauka.pro/nauka-angielskiego-online/.

Samodzielna nauka języka angielskiego stanie się łatwiejsza, gdy użyjesz odpowiednich metod i ćwiczeń. Jednym z ciekawych sposobów uczenia się języka jest Metoda Aktywnego Mówienia opracowana przez Szybka Nauka Pro. To sposób, by poznawać język obcy bez zakuwania słówek, bez stresu i presji oraz z pominięciem skomplikowanych reguł gramatycznych. Podstawą jest mówienie i słuchanie. Szybka Nauka Pro to skupienie się w całości na mówieniu oraz słuchaniu. Gramatykę poznasz „przy okazji”, bez reguł, w praktycznej formie. Dzięki metodzie Szybka Nauka Pro opanujesz 1000 najważniejszych słów, 6 najistotniejszych czasów, a przede wszystkim – nauczysz się aktywnie komunikować po angielsku.

W ramach kursu Aktywny Angielski uczestnicy mają dostęp do wielu przydatnych materiałów wideo, takich jak na przykład ćwiczenie rozumienia. Materiał filmowy pozwoli usłyszeć i zrozumieć prawie 30 angielskich zdań i reagować bezpośrednio na to, co się słyszy. Rozumienie angielskiego ze słuchu wydaje się sporym wyzwaniem dla osób początkujących, zwłaszcza w zestawieniu z Anglikami, którzy mówią niewyraźnie oraz szybko. Stopniowe oswajanie się z angielską mową dzięki takim ćwiczeniom pozwala szybko zauważyć postępy.

Co warto wiedzieć, ucząc się języka online?

Problemem dla osób próbujących uczyć się samodzielnie języka angielskiego może być koncentracja. Mimo że w domu czujesz się swobodnie, to mogą rozpraszać Cię różne czynniki – kusi, by wstawić pranie, zapakować zmywarkę lub coś przekąsić, a nawet – włączyć telewizor. Tym, co warto wiedzieć przy samodzielnej nauce języka, jest eliminowanie domowych rozpraszaczy.

Na początek odstaw media społecznościowe i inne powiadomienia. Najskuteczniejszym rozwiązaniem okaże się schowanie telefonu na czas nauki. Dzięki temu nie będzie Cię kusiło, by sięgać po niego w trakcie treningu. Przydatną funkcją są też wtyczki w przeglądarce, które nie pozwolą się rozpraszać. Na czas treningu postaraj się też wyeliminować dodatkowe dźwięki, a jeśli to niemożliwe – używaj słuchawek, które nie przepuszczają dźwięków z zewnątrz. Pamiętaj też, że wewnętrzna motywacja pozwoli Ci przezwyciężyć wszelkie przeciwności i uczyć się efektywnie.

W ramach kursu Aktywny Angielski