niedziela, 26 czerwiec 2022 16:41

Komunia w plenerze - jak zorganizować przyjęcie komunijne w ogrodzie

Komunia w plenerze Komunia w plenerze fot:pexels

Przyjęcia komunijne w plenerze cieszą się coraz większą popularnością. Piękna sceneria, świeże powietrze i nietypowe miejsce sprawiają, że goście na długo zapamiętają tego rodzaju wydarzenie. Pozostaje jednak pytanie, jak przygotować przyjęcie komunijne w plenerze?

 

Dobra organizacja- to podstawa!

Pierwsza Komunia najczęściej organizowana jest w maju, ewentualnie na początku czerwca. Pogoda w naszym kraju wiosną jest stosunkowo zmienna- być może trafimy na wysoką temperaturę i słoneczny dzień, lecz z drugiej strony może spotkać nas także deszcz. Dlatego przyjęcia komunijne w plenerze wymagają odpowiedniego przygotowania od strony technicznej. Warto rozważyć namiot na komunię (https://www.ekodynamic.com.pl/namioty-wesele-slub-wynajem/), który pozwoli schować się przed deszczem czy nadmiernym nasłonecznieniem. Namiot na przyjęcie komunijne rozmiarem dostosowany jest do liczby gości- możemy zdecydować się na mniejsze namioty, lecz możliwy jest także wynajem całkiem dużych modeli. Decydując się na współpracę z profesjonalną firmą, możemy liczyć na rozłożenie namiotu przed przyjęciem, a także jego rozłożenie po imprezie. Ponadto, wiele firm oferuje obecnie nie tylko wynajem namiotu, lecz również krzeseł, parkietów czy innych elementów dekoracyjnych.

Catering czy menu własne?

Nie ulega wątpliwości, że najlepszym rozwiązaniem na przyjęcie komunijne będzie catering. Dzięki temu unikniemy konieczności przygotowywania posiłków we własnym zakresie, co zwykle należy rozpocząć już na kilka dni przed imprezą. Obecnie możemy zamówić dania, które dopasowane będą nie tylko do gustu, ale również do potrzeb żywieniowych gości. Zadbajmy o to, w lodówce znalazło się miejsce do przechowywania poszczególnych potraw. Mowa tutaj w szczególności o torcie czy ciastach z kremem, które nie mogą zbyt długo przebywać w wysokich temperaturach. Na komunię w zupełności wystarczy:

- dwudaniowy obiad,
- deser,
- zimna płyta.

Jeśli goście przybywają z daleka, możemy też zdecydować się na podanie ciepłej kolacji.

Jakie dekoracje wybrać?

Przyjęcie komunijne nie może obyć się bez odpowiednich dekoracji. Nie są one jednak potrzebne w bardzo dużych ilościach- pamiętajmy, że sceneria ogrodu stanowi ozdobę samą w sobie. Na komunii dobrze sprawdzają się:

- balony,
- świeczki,
- wazony z kwiatami,
-elegancka zastawa stołowa.

Ozdoby zakupimy w sklepach stacjonarnych i internetowych z dekoracjami. Zdecydujmy się przede wszystkim na elementy dekoracyjne w kolorze białym, beżowym czy srebrnym, które jednoznacznie kojarzą się z przyjęciem komunijnym. Większość z nich możemy spokojnie umieścić w namiocie.