czwartek, 08 wrzesień 2022 09:42

Ślub w nietypowym miejscu

wesele w Osadzie Młyńskiej wesele w Osadzie Młyńskiej pixabay

Coraz więcej Młodych Par chce, aby ich ślub i wesele zostały zapamiętane na dłużej, zarówno przez gości, jak i ich samych.

Dlatego nie dziwi fakt, że wybierane są coraz bardziej zaskakujące miejsca na zawarcie związku małżeńskiego czy urządzenie wesela. Dużym ułatwieniem stało się to, że obecnie śluby cywilne można wziąć poza urzędem, o ile miejsce pozwala na zachowanie jego powagi. Na jakie nietypowe lokalizacje warto zwrócić uwagę przy wyborze miejsca na ślub i wesele? Jak najlepiej uwiecznić taką uroczystość?

Ślub w plenerze – jaką nietypową lokalizację wybrać?

Śluby i wesela plenerowe stają się coraz popularniejsze, dlatego też nie dziwi fakt, że powstaje coraz więcej miejsc oferujących taką możliwość. Z reguły są to adaptowane na takie potrzeby dworki czy pałace czy nowo powstałe budynki o określonej stylistyce. Jednak coraz więcej osób szuka czegoś innego, oryginalnego. Dlatego też sporym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć nietypowe lokalizacje np. zabudowy wiejskie, takie jak dawne stodoły…

Są one oczywiście przystosowywane do tego, aby można było tam w bezpieczny sposób zorganizować zabawę dla większej ilości osób. Budynki te, są także przystosowywane pod względem wystroju wnętrza. Najczęściej urządzane są w nich wesela utrzymane w stylistyce rustykalnej lub boho, które idealnie oddają klimat sielankowego, wiejskiego krajobrazu.

O czym pamiętać organizując ślub w plenerze?

Jeżeli oprócz wesela chcesz zorganizować także ślub w plenerze, pamiętaj o tym, aby wcześniej załatwić wszelkie formalności we właściwym urzędzie stanu cywilnego. Warto tutaj wspomnieć, że powinien to być urząd właściwy dla miejsca, w którym będzie odbywać się ślub. Kolejną kwestią jest to, żeby wybrać miejsce, które pozwoli na zabawę na świeżym powietrzu, ale w razie załamania pogody będzie oferować także możliwość przeniesienia imprezy pod zadaszenie. Reszta zależeć będzie od tego, jakie preferencje ma Para Młoda. Jak to zostało wspomniane wyżej, coraz popularniejsze są nietypowe lokalizacje, które pozwalają na zorganizowanie niezapomnianej imprezy.

Jak uwiecznić nietypowy ślub? Zdecyduj się na reportaż ślubny

Każde wesele zasługuje na to, żeby je uwiecznić na zdjęciach. Jeżeli odbywa się ono w nietypowej lokalizacji, warto zastanowić się nad wyborem fotografa, który specjalizuje się w uwiecznianiu ślubów plenerowych. Dodatkowo ciekawym rozwiązaniem może okazać się reportaż ślubny, który wykonywany jest w czasie całego ślubu, wesela, a także w trakcie przygotowań do tej imprezy. Jak wygląda taki fotoreportaż w ciekawej lokalizacji, możesz zobaczyć wpisując hasło „wesele w Osadzie Młyńskiej”. Wybór osoby, która się specjalizuje w tego typu sesjach ułatwi zapoznanie się z portfolio kilku wybranych fotografów. Pozwoli to na zapoznanie się ze stylistyką ich pracy, a także ofertą, w jakiej się specjalizują. Następnie należy ustalić warunki współpracy, które później zostaną zawarte w treści umowy podpisywanej z wybranym fotografem.