niedziela, 26 czerwiec 2022 10:33

Trener biegania online - czy warto?

Trener biegania online Trener biegania online fot: pixabay

Niesamowita popularność bieganie nie maleje. Truchtają niemalże wszyscy niezależnie od płci, wieku, stanu cywilnego, postury. Pomimo podnoszących się gdzieniegdzie głosów o negatywnych aspektach biegania, nie ma żadnych wątpliwości, że bilans korzyści i strat w przypadku tego sportu jest jednoznacznie i przytłaczająco pozytywny. Oczywiście należy brać pod uwagę, że jak każda aktywność fizyczna, także bieganie może być powodem urazów lub kontuzji, ale ich prawdopodobieństwo jest realnie niewielkie.

 

Zapoznaj się z bieganiem

Zaczynając przygodę z bieganiem niemalże każdy amator cieszy się z pierwszych osiągnięć i postępów jakimi są na przykład przebiegnięcie bez przerwy 5 kilometrów, następnie nieustanny godzinny bieg, zaliczenie pierwszej dziesiątki czy półmaratonu. Apetyt na osiągnięcia rośnie, zaczynają liczyć się wyniki, biegacz chce poprawiać tempa i czasy. Rekreacyjne bieganie przeradza się powoli w kompetytywny sport. A zwiększanie obciążeń i walka o wynik, zwiększają także ryzyko potencjalnych uszczerbków na zdrowiu.

Wsparcie trenera od biegania

Na tym etapie, gdy okazyjny jogging przeradza się w prawdziwe amatorskie uprawianie biegów długodystansowych warto pomyśleć o fachowym wsparciu i skorzystaniu z usług profesjonalnego trenera. W ostatnim czasie niesamowitą popularność zdobywają usługi świadczone przez trenerów biegania online.

Na czym polega wsparcie trenera online?

Na czym polega taka usługa? To nic innego jak przygotowanie i dostosowywanie planu treningowego do konkretnego zawodnika, wykonywane przez profesjonalnego trenera. Jak zatem wybrać trenera online? Research, polecenia i bezpośrednia rozmowa to absolutne minimum jakie potencjalny podopieczny powinien zrobić przed wyborem trenera online. Odpowiednie dobranie obciążeń treningowych, dostosowywanie jednostek treningowy do możliwości organizmu biegacza, analiza postępów, to wszystko wymaga fachowej wiedzy i praktyki. Dlatego wybierając trenera biegowego należy korzystać z fachowców, którzy są w stanie potwierdzić swoje kompetencje i przedstawić uprawnienia trenerskie oraz referencja innych zawodników.

Trener biegania online oczywiście nigdy nie zastąpi trenowania pod okiem trenera “w realu”, ale takie rozwiązanie dla ogromnej większości biegaczy amatorów jest nieosiągalne. Wybór profesjonalnego trenera online pozwoli natomiast na szybsze i bezpieczniejsze poprawienie swoich osiągnięć sportowych z mniejszym ryzykiem odniesienia kontuzji.