poniedziałek, 25 kwiecień 2022 13:22

Modny Nordic Walking

Nordic Walking zasady Nordic Walking zasady fot: pixabay

Nordic Walking to obecnie bardzo modna forma aktywności fizycznej, wręcz zalecana przez lekarzy dla osób w każdym wieku. Dzięki spacerom z kijkami poprawiamy naszą formę i rozluźniamy mięśnie. Jak podają internetowe źródła obecnie ten sport uprawia ponad 3 miliony Polaków.

Podstawowe zasady Nordic Walking

Aby zacząć przygodę z kijkami nie potrzebujemy żadnych specjalnych szkoleń, ale warto poznać podstawowe zasady, które sprawią, że trening będzie efektywny. Ważny jest właściwy rozmiar kijków. W sklepach ze sprzętem sportowym na pewno otrzymamy fachową pomoc. Przy chodzeniu ważne jest, aby równomiernie rozkładać ciężar ciała na obu stopach, rozluźniamy wtedy kolana i rozciągamy kręgosłup. Czasem widzimy osoby, które jakby od niechcenia ciągną za sobą kijki. Jest to również odpowiednia technika, która ma za zadanie koordynować pracę rąk i nóg.

Najlepiej, jeśli znajdziemy kilka osób, które zaczną trenować z nami. Po pierwsze w grupie raźniej a po drugie w towarzystwie łatwiej utrzymać dobre tempo. W wielu miastach powstały i wciąż powstają specjalne trasy dla, ścieżki i ławki dla osób z kijkami. Nordic Walking to nie tylko moda, ale i gimnastyka dla całego ciała.

Polecamy także bieganie!